Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WELDING
1.-5.10. 2018

Mezinárodní veletrh svařovací techniky

Statistická data - MSV, IMT, FOND-EX, WELDING, PLASTEX, PROFINTECH 2018

 

  • 1 651 vystavujících firemze 32 zemí, 52 % zahraničních vystavovatelů
  • 80 937 návštěvníků z 57 zemí
  • 45 045 m2 čisté výstavní plochy

Řekli o veletrzích

„Naše státy spolu byly dlouhou dobu. Sdílíme společné problémy, ale i úspěchy, na poli průmyslu máme skvělé výsledky a důkazem toho je výstava 100ries.“
premiér České republiky Andrej Babiš.

„Brnianske výstavisko hralo v našej histórii vždy dôležitú úlohu. Som hrdý, že Slovenská republika aj po našom rozdelení zostala naďalej jedným z najvýznamnejších vystavovateľov. Tento rok sme aj oficiálnym partnerom jubilejného 60. ročníka medzinárodného veľtrhu. Dnes sme na ňom slávnostne otvorili výstavu spoločnej československej histórie. Expozícia ukazuje to, čo sa za 100 rokov spoločne Čechom a Slovákom podarilo a ako sa pohli vpred veda, výskum a vývoj.“
premiér Slovenské republiky Peter Pellegrini.

„Strojírenský veletrh je závodiště, kde ti nejlepší z nejlepších ukazují ty nejlepší průmyslové technologie. MSV je okénko do budoucnosti průmyslu. Jsem rád, že společně s vámi můžeme toto okénko do budoucnosti vytvářet.“
Generální ředitel Veletrhy Brno a.s. Jiří Kuliš

„S panem předsedou vlády a paní ministryní jsem prošel pavilony. To je světová konkurence, to je to, co bychom měli vědět, že umíme. Průmysl živil a vždycky bude živit tuhle zemi.“
prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák.

„Vítám vás ve městě Brně, ve městě veletrhů. Tato tradice trvá již devadesát let a musím říci, že jsem na to jako Brňák patřičně hrdý. Jsem velmi rád, že tato tradice pokračuje.“
primátor města Brna Petr Vokřál

„Chci poděkovat organizátorům – Veletrhům Brno, že se jim veletrh takto skvěle podařil.“
ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.

„Považujeme brněnský strojírenský veletrh za jednu z nejvýznamnějších událostí v oblasti strojírenství a elektrotechniky v regionu střední a východní Evropy. Držím oběma zemím palce. Držím palce i brněnským veletrhům, aby se jim dařilo jako doposud.“
ministr hospodářství SR Peter Žiga.


Ohlasy vystavovatelů

Dominika Zalubelová, projektová manažerka, agentura SARIO
Tento rok bylo Slovensko partnerskou zemí MSV, oficiální expozici organizovala Slovenská agentura pro rozvoj investic a obchodu SARIO ve spolupráci s Ministerstvem hospodářství SR. Vystavující společnosti jsou zatím velmi spokojené, myslím si, že mnoho z nich získalo nové obchodní kontakty a možná i díky blízkosti Slovenska a Česka se zde potkalo mnoho stálých partnerů a projednali zde své obchodní záležitosti. Takže první zpětná vazba je pozitivní, samozřejmě uvidíme po veletrhu, jak budou zúročena konkrétní obchodní jednání.

Oldřich Paclík, ředitel Svazu strojírenské technologie:
Letošní ročník veletrhu vidíme poměrně optimisticky. Je to rok IMT a zároveň rok, kdy zřejmě vrcholí ekonomická aktivita, která se projevuje i v našem oboru. Je tady vysoká účast našich zahraničních konkurentů, což je signál, že situaci na českém trhu vidí poměrně příznivě. Pro náš průmysl obráběcích a tvářecích strojů by letošní rok měl být ve výsledcích ještě lepší než rekordní rok 2015.

Barbora Mocová, oddělení komunikace, Siemens:
Letos slavíme 60. výročí naší účasti na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Navíc se účastníme také pěkné výstavy 100ries v pavilonu A. S účastí jsme byli spokojeni, v expozici jsme měli vysokou návštěvnost. Jsme rádi, že jsme mohli na výstavišti představit naše nejnovější portfolio, jde zejména o digitální dvojče, které jsme denně předváděli zákazníkům. Uskutečnilo se téměř 500 obchodních schůzek s našimi partnery. Navštívili nás také zástupci nových firem, kontakty vyhodnotíme až po skončení veletrhu. Pro firmu se veletrh vydařil.

Jan Hruška, vedoucí oddělení marketingu, KOVOSVIT MAS a.s.:
Pro nás byl letošní ročník MSV velice přínosný. Uvítal bych však větší zájem strojařů ze Slovenské republiky, neboť se stále hovoří o prohlubování spolupráce mezi námi a touto zemí, což je podle mne dobrým krokem. Jako celek hodnotím MSV kladně, z hlediska Evropy standardně. V naší expozici byl velký zájem zejména o nový soustruh, který se také dostal do povědomí potenciálních zákazníků.

Libor Horniak, obchodní manažer, FANUC Czech s.r.o.:
V naší expozici bylo stále plno, neboť jsme prezentovali kolaboratorního robota, jde o automat s přímou účastí lidského faktoru. Letošní MSV byl dobrý už z toho hlediska, že se ukazuje, že firmy mají ještě chuť investovat do nových strojních zařízení. Pro naši firmu byl úspěšný.

Wang Jianfei, zástupce generálního tajemníka Rady pro propagaci a mezinárodní obchod CCPIT, Čína
Letos přijelo do Brna na 90 čínských firem z provincií Zhejiang, Guizhou, Guangdong, Liaoning, Jiangsu, Fujiang a Shandong, které vystavují na ploše kolem 1000 metrů čtverečních. O veletrhu jsme se dozvěděli od generálního ředitele Veletrhů Brno pana Kuliše při jeho cestě do Číny a také od dalších podnikatelů, kteří MSV navštívili v minulosti. Hledali jsme veletrhy v Evropě, které jsou pro nás zajímavé z hlediska kvality, dovedností i návštěvnosti. Považujeme MSV za dobrou platformu pro vstup čínských firem na zdejší trh i pro nalezení nových zákazníků, ať už v Česku nebo v okolních zemích.

Tania Vainio, generální ředitelka ABB Česká republika a Slovensko
Naše společnost je lídrem v robotice. Proto na MSV nejen vystavujeme, ale i organizujeme diskuse o automatizaci a robotizaci. Vidím, že toto téma zajímá spoustu lidí a jsem ráda za tento dialog.

Josef Sláma, ředitel, Renishaw s.r.o.:
Na MSV vystavujeme každý rok už od našeho vstupu na český trh v roce 1994. Vnímáme tento veletrh jako východoevropské EMO, zkrátka vlajkovou loď. Naše pobočka, která má na starosti český a slovenský trh, vystavuje jen tady a v Nitře. A dává nám to smysl, protože na internetu sice najdete úplně všechno a můžete s lidmi komunikovat elektronicky, ale veletrh je jediná možnost, kde se můžeme s našimi zákazníky potkat.

Leoš Sehnal, jednatel, SA Trade s.r.o.:
Návštěvnost letošního veletrhu byla dobrá, také přišlo hodně studentů ze strojírenských oborů. Nám studenti vyhovují, neboť dodáváme do škol obráběcí stroje a vybavujeme jejich dílny. Ze strany návštěvníků byl letos větší zájem o konvenční obráběcí stroje. V naší expozici byl stále plno, velký čas nám zabrala obchodní jednání, každý den jsme jich měli kolem tří desítek. Navštívili nás i zahraniční návštěvníci ze Slovenska, Ruska, zajímavá byla návštěva ze Sibiře a Rumunska. Právě rumunský partner s námi hodlá na příštím MSV v Brně společně vystavovat. Veletrh se pro naši firmu vydařil.

Vojtěch Smolák, obchodní zástupce, Tungaloy Czech
Jsme obchodním zastoupením japonské firmy, vyrábějící a dodávající nástroje na třískové obrábění v oblasti soustružení, frézování a vrtání. Letos jsme na veletrhu již popáté, zúčastňujeme se ho vždy v sudých letech. Letošní účast hodnotíme pozitivně, protože nás navštívila řada současných zákazníků a uzavřeli jsme zde několik nových kontraktů.

Miroslav Mašek, jednatel, Pilous-pásové pily, spol. s r.o.:
MSV má dobrou úroveň, prostě patří k jednomu z nejvýznamnějších veletrhů v Evropě a odpovídá celosvětovým trendům, projevila se prostě konjunktura. Pokud dojde ke krizi, projeví se to i na všech veletrzích ve světě. Do Brna přijedeme vždy, neboť z objednávek na veletrhu čerpáme celý rok. Jako vždy naše firma představila v Brně novinky. Přišlo více návštěvníků než v minulém ročníku a přímo na veletrhu jsme uzavřeli slušné množství objednávek. Mile nás překvapilo, že firmy mají zájem o větší sofistikovanější pily, prostě mají více zakázek a potřebují nakoupit moderní stroje. Patříme k tradičním vystavovatelům a jako vždy je pro nás veletrh přínosem. Objednávky pro firmy jsou, v práci je však brzdí nedostatek kvalifikovaných pracovníků, za což však veletrhy nemohou. Strojírenského veletrhu se účastníme od roku 1992 každý rok pravidelně a nedovedeme si představit, že bychom se příště nedostavili.

Petr Svoboda, Account manager, Eplan Engineering CZ, s.r.o.:
Veletrhu se účastníme pravidelně, i když patříme do sekce softwarových řešení. Přesto jsme měli dobrou návštěvnost a získali jsme řadu nových kontaktů. Samozřejmě jsme si pozvali i trvalé partnery, kteří jsou vždy v Brně spokojeni. Na veletrh jezdíme rádi, firma je spokojená.

Jiří Novotný, technická podpora, První hanácká BOW, spol. s r.o.:
Na veletrh jezdíme pravidelně, v Brně musíme být, abychom neztratili svou image. Letos bylo dostatek návštěvníků a navázali jsme nové kontakty s představiteli nových firem. Naše firma letos slaví 25 výročí svého založení. Prezentovali jsme jako vždy nové produkty, což je vždy podstata naší expozice, neboť MSV je jedním z předních prestižních veletrhů v Evropě. Navštívili nás i zástupci firem z Číny, Ukrajiny a samozřejmě ze Slovenské republiky.

Jan Svoboda, jednatel společnosti, JAN SVOBODA
Expozici jsme měli tradiční, letos jsme jako velkou novinku předvedli modely nového způsobu chlazení forem na plasty, protože firmy odkrývají tajemství toho, že dobře chlazená forma pro ně znamená lepší výdělky a vyšší marže. V tomto směru jsme zaznamenali vcelku velký zájem a navázali dost nových kontaktů. Statisticky máme podloženou vyšší návštěvnost na stánku než loni. Přístup Veletrhů byl korektní, s tím jsme spokojeni každoročně.

Tomáš Blabla, obchodně-technický zástupce, MAG Centrum s.r.o.:
Patříme k tradičním vystavovatelů na MSV, letos nás navštívili zástupci nových firem, které vznikly v poslední době, což je pro naši firmu dobré, neboť s námi chtějí navázat užší kontakty. Klasicky jsme uspořádali řadu obchodních schůzek se stálými klienty. Veletrh byl pro nás dobrý, v expozici jsme měli hodně lidí. Samozřejmě příště přijedeme zase, veletrh nám slouží k udržení image firmy.

Pavel Matoška, ředitel, PENTA TRADING, spol. s r.o.:
Veletrh v Brně je pro naši firmu především společenskou záležitostí. Všichni z našeho oboru se scházíme na jednom místě, což je přínosem pro všechny firmy. Představili jsme také novinky, které si mohla odborná veřejnost prohlédnout. Tím také zvyšujeme image firmy. Navíc jsme informovali zájemce, že otevíráme novou pobočku právě v Brně.

Ondřej Svoboda, jednatel, Misan s r.o.:
Pro naši firmu splnil letošní Mezinárodní strojírenský veletrh očekávání. Nejenže jsme prohloubili současné kontakty, ale získala jsme soubor nových. To je pro firmu velice cenné. Podle mne si celý strojírenský veletrh drží svůj standard a důležitost mezi oborovými veletrhy v Evropě. Splňuje evropský strojírenský standard. Proto přijedeme příští rok zase. Letos jsme měli dvě expozice, a to v pavilonu P a v pavilonu A pro 3D tisk.

Jiří Pánek, technický ředitel, WEMAC s.r.o.:
Na veletrhu jsme získali řadu nových kontaktů na prodej brousících strojů a filtračních zařízení. Zájem byl především o systém pro odsávání při tlakovém lití. V naší expozici probíhala řada jednání, a to i se švédskými, německými, anglickými a slovenskými kolegy. Získali jsme také řadu nových kontaktů, které vyhodnotíme po skončení veletrhu.

Kateřina Košacká, obchodní asistentka, TEXIMP:
Naše firma se tradičně prezentuje na Mezinárodním strojírenském veletrhu, v expozici jsme přivítali mnoho zákazníků, kteří se zajímali o naši expozici. Nově získané kontakty vyhodnotíme až po skončení veletrhu. V brně se prezentujeme řadu let, neboť nesmíme mezi konkurencí ztratit image. Veletrh se vydařil.

Martin Fanta, obchodní zástupce, GALIKA:
Veletrh byl pro naši firmu úspěšný, neboť nás navštívilo o 10 procent více návštěvníků než loni. Totéž platí o množství poptávek, kterých firma získala o 15 procent více než v předchozím ročníku. Navíc z těchto kontaktů očekáváme i dost objednávek. Líbilo se mi, že přišli návštěvníci na vysoké odborné úrovni a cíleně se zajímali o jednotlivá zařízení.

Hana Tlamichová, asistentka prodeje, Profika s.r.o.:
Letos jsme poprvé prezentovali na veletrhu roboty, což bylo dobrým krokem. O tuto expozici byl totiž velký zájem zákazníků, ale též studentů odborných škol. Navíc jsme získali nové potencionální zákazníky. Samozřejmě jsme uspořádali řadu jednání s obchodními kolegy. Veletrh se vydařil.

Kamila Macháčková, jednatel, STROJE JMK s.r.o:
Letošní ročník byl pro firmu velmi dobrý. Prezentovali jsme totiž novou malou ostřičku na břity nástrojů, o kterou byl velký zájem. Získali jsme hodně kontaktů od malých podnikatelů, kteří si toto zařízení mohou umístit i na stůl. Samozřejmě jsme prezentovali také velké ostřící stroje apod. Veletrh nám posloužil i k upevnění starých kontaktů.

Dušan Kuchař, obchodní ředitel, EPPINGER:
Tento ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu se nám líbil, byl pro firmu úspěšný. Do naší expozice přišlo mnoho zákazníků i ze zahraničí, zejména z Maďarska. Itálie, Německa a jižní Koreje. Navázali jsme s nimi i s českými kolegy nové kontakty, které vyhodnotíme až po veletrhu. Představili jsme také řadu novinek, o něž byl zájem.

Jiří Malůš, zástupce pro ČR a SR, DATRON
Pocitově byl pro nás letošní ročník nejlepším veletrhem posledních let. Jsem velmi potěšen zájmem o naše CNC stroje. Přišli stávající klienti i noví návštěvníci, zejména v úterý, ve středu a ve čtvrtek odpoledne byla výborná účast a viděli jsme i vážný zájem o koupi. Takže jsme spokojení a příští rok opět nebudeme na MSV chybět.

Vítězslav Ambrož, obchodní ředitel, TESCAN ORSAY HOLDING
Jsme firma sídlící v Brně, která vyvíjí a vyrábí elektronové mikroskopy. Letos jsme na MSV po velice dlouhé době. Představujeme zde naše produktové portfolio s různými typy přístrojů, které dokáží naši zákazníci využít a na základě různých aplikací získat výsledky, jež potřebují. Jsem mile překvapen zájmem o naše produkty, ať už od firem, které se opravdu mohou stát našimi zákazníky, tak z řad studentů, kteří se opravdu zajímali o elektronovou mikroskopii a hodně se ptali. To je pro mne pozitivní.

Čeněk Absolon, ředitel Regionální hospodářské komory Brno
V rámci naší tradiční akce Kontakt-Kontrakt na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu využilo 233 firem z 15 zemí příležitost potkat nové obchodní partnery a navázat nové příležitosti ke spolupráci. Během dvou dnů proběhlo více než 400 dvoustranných jednání jak v jednací expozici v pavilonu A2, tak i na stáncích vystavovatelů. Rekordmanem v počtu schůzek byl zástupce polské společnosti OBREiUP, který jich zvládl 13.

Tomáš Mlynka, obchodní manažer, MERCHANT, s. r. o., Slovensko
Z mého pohledu je Kontakt-Kontrakt velmi dobře zorganizovaná akce. Jako vystavovatel jsem uvítal návštěvy firem přímo u nás na stánku. B2B akce znám i z druhé strany a oceňuji možnost osobně se seznámit s firmou, neboť krátký popis nemůže vystihnout celý rozsah její činnosti.

Radim Adam, redaktor časopisu Automa a organizátor fóra Automatizace – vize a realita
Fórum AUTOMA je na strojírenském veletrhu poprvé, a to na základě zkušeností z veletrhu Amper, kde už má určitou tradici. Zde jsme měli ze začátku trochu obavy, které se naštěstí nenaplnily. Velké pozornosti se těšila témata, jako konkrétní využití robotů v linkách, rozpoznávání obrazu nebo plně automatizovaná továrna. Největší zájem byl o témata, která aktuálně řeší technici v praxi. Většina přenášejících odcházela spokojena s tím, že má zájem zúčastnit se této akce i v příštím roce.

Jan Červenka, obchodní a marketingový zástupce, Wiegel CZ žárové zinkování
Naše společnosti poskytuje ochranu železa proti korozi žárovým zinkováním ponorem. Na veletrh jezdíme pravidelně a jsme spokojení, podobně jako v minulých letech, protože tu pokaždé navážeme nové kontakty. Jsme také rádi, že můžeme náš obor představit i laikům a poskytnout jim informace o žárovém zinkování.

Irena Spoustová, sekretariát, Svaz sléváren České republiky
Svaz sléváren nabídl veletržní prostor svým členům, kteří jej využili pro setkávání a obchodní jednání s partnery. Máme tu tři slévárny, tři obchodní společnosti, které nabízí slévárnám spotřební materiál, stroje a přístroje, a jednu firmu, která se zabývá počítačovými aplikacemi do slévárenství. Návštěvníci, kteří přicházeli na stánek, se zajímali o seznam sléváren, chtěli vědět, kdo co dělá, na zástupce firem pak směřovaly dotazy technického a odborného rázu. S kolegy jsme už také hovořili o koncepci prezentace sléváren při příštím veletrhu.

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště