Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem

Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem na Grand Prix Mobitex 2020 bude vystavovat práce tří žáků čtyřletého maturitního oboru Uměleckořemeslné zpracování dřeva – práce truhlářské. Škola spolupracuje s řadou významných firem a v rámci praktické výuky se její žáci podílejí i na realizaci zakázkové výroby pro veřejnost. V Bystřici pod Hostýnem má výroba nábytku a řemeslná práce mnohaletou tradici, kterou škola ctí také při výuce, nejsou však opomíjeny ani technologie moderní. Řemeslná práce se dřevem je pilířem studia, a to, že jsou k této tradici žáci vedeni potvrzuje také motto školy: „Myslí, srdcem, rukama“. O nadregionálním významu školy svědčí fakt, že se zde ke studiu hlásí žáci hned z několika krajů republiky.

 

Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem na Grand Prix Mobitex 2020 bude vystavovat práce tří žáků čtyřletého maturitního oboru Uměleckořemeslné zpracování dřeva – práce truhlářské. Škola spolupracuje s řadou významných firem a v rámci praktické výuky se její žáci podílejí i na realizaci zakázkové výroby pro veřejnost. V Bystřici pod Hostýnem má výroba nábytku a řemeslná práce mnohaletou tradici, kterou škola ctí také při výuce, nejsou však opomíjeny ani technologie moderní. Řemeslná práce se dřevem je pilířem studia, a to, že jsou k této tradici žáci vedeni potvrzuje také motto školy: „Myslí, srdcem, rukama“. O nadregionálním významu školy svědčí fakt, že se zde ke studiu hlásí žáci hned z několika krajů republiky. 

Práce, které budou letos bystřickou školu reprezentovat, v sobě často kombinují masivní dřevo či několik druhů dřeva s dalšími materiály jako jsou kov, beton či sklo. Na přehlídce se objeví „kufr“ na housle, řezbovaný globus a stolek s betonovou deskou. Tyto do detailu propracované objekty demonstrují, že kvalitní řemeslná práce u nás má stále své místo.

Z vybraných prací už na první pohled upoutá 120 cm vysoký řezbovaný globus, který byl vytvořen historickou a nepříliš používanou technologií. Autor musel řešit hlavně problémy týkající se váhy jednotlivých částí globusu. Podle původního návrhu by celý globus vážil více než sto padesát kilogramů, což by značně znesnadnilo manipulaci. Po konzultacích s mistry ze sklárny ve Valašském Meziříčí a odlehčení dřevěné koule (která je nyní dutá), se podařilo váhu zredukovat přibližně na třicet kilogramů. Tento příklad ukazuje, jak důležitá je praxe a možnost vyzkoušet si řešení podobných problémů již v době studia, což právě tato škola svým studentům umožňuje.

Karolína Kouřilová, asistentka GPM

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště