Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Exkurze

Areálem výstaviště provedou autenTICké prohlídky

Ve spolupráci s TIC BRNO jsme připravili tři možnosti, jak prozkoumat areál brněnského výstaviště. Trasy Brněnské výstaviště od Áčka po Zetko, Brněnské výstaviště pro fajnšmekry a Running tour odstartovaly na jaře roku 2022. Zájemcům o exkurzi, kteří si z tras nevyberou, nabízíme skupinové prohlídky na míru.

Brněnské výstaviště od Áčka po Zetko

Tato trasa vás seznámí se základními informacemi, historií a stavebním vývojem výstaviště. Projdete se areálem kolem všech pavilonů a dozvíte se zajímavosti z historie i současnosti.

Trasa je bezbariérová, je vedená pouze v exteriéru mezi pavilony a je možné ji absolvovat i s kočárkem nebo se psem na vodítku.

Délka trasy je dvě hodiny.

Aktuální termíny a nákup vstupenek

    

Brněnské výstaviště pro fajnšmekry

Tato trasa vás zavede do koutů výstaviště, které nejsou běžně přístupné. Podíváte se do Králíkova divadla, na střešní terasu administrativní budovy nebo na věž pavilonu G.

Prohlídka zahrnuje dva výstupy do výškových budov, před jejím nákupem tedy mějte na paměti, že se hodí pro fyzicky zdatné osoby (na věž pavilonu G se nejde dostat výtahem) bez strachu z výšek.

Prohlídka trvá dvě hodiny.

Aktuální termíny a nákup vstupenek

Running tour

Pokud rádi běháte, je pro vás ideální running tour. Trasa vede především výstavním areálem, ale prochází i technickým zázemím v místech bývalého Bauerova cukrovaru i krátkou odbočku k Velodromu. Zlatým hřebem bude vyběhnutí na věž pavilonu G.

Ač je nutné být v dobré fyzické kondici, nemusíte se bát příliš rychlého tempa. Průvodce běží rychlostí zhruba 7–8 minut na kilometr.

Trasa je dlouhá zhruba osm kilometrů a prohlídka trvá zhruba dvě hodiny.

Aktuální termíny a nákup vstupenek

    

Skupinové prohlídky dle přání

Nevybrali jste si z nabídky tras, které jsme připravili ve spolupráci s TIC BRNO, ale přesto byste chtěli se svou skupinou areál navštívit? Pokud jste skupina minimálně deseti lidí, ozvěte se nám na info@bvv.cz. Domluvíme se na vhodném termínu i trase, kterou chcete absolvovat. Můžete si prohlédnout následující interiéry památkově chráněných pavilonů, ale i nových hal:

Prosíme, abyste měli na paměti, že individuální exkurze nemůžeme pořádat souběžně s veletrhy a dalšími akcemi, proto jsou volné termíny omezené, případně v některých termínech není možné navštívit všechny objekty. Podrobnosti vám sdělíme po dohodě konkrétního data.

A pokud se chcete o výstavišti dozvědět zajímavé informace z pohodlí domova, navštivte stránky Brněnského architektonického manuálu.

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště