Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

100 příběhů průmyslových legend

Kniha vydaná u příležitosti 60. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu a na základě výstavy 100RIES – příběhy průmyslových legend, která vznikla právě pro jubilejní ročník.

Čtenář v publikaci najde poutavou formou popsány okolnosti vzniku československých průmyslových ikon, jejich tvůrců, vědců, objevitelů a slavných značek. 16 příběhů je reprezentováno formou rozšířené reality, která vychází z výstavy Czech Innovation Expo Českých center, která byla také součástí expozice během MSV.

A co se v ní dozvíte? Příběhy legend jako ŽĎAS či Šmeral, Tatra, Zetor, Adast, Zbrojovka Brno. Na výstaviště díky výstavě dojel legendární Stříbrný šíp, Laminátka, „tatrácké“ tramvaje, nesmrtelný lakatoš či „úencéčko“. Uvnitř pavilonu A byl v obležení Škoda Favorit, bicykl Favorit, moped Babetta, lehký kulomet vz. 26, světové unikáty v podobě historických aut či kopií Z-Omega, Aero 50 Dynamik nebo Aero 750 Sport Coupé. Nad hlavami se vznášel kluzák L-13 Blaník a zejména strojaři obdivovali letité (a pro průmysl zásadní) obráběcí a tvářecí stroje. Naprosto ojedinělý byl projekt znovuzrození sochy Tomáše Garrigue Masaryka, které stála v Rotundě pavilonu při otevírání brněnského výstaviště v roce 1928. Nová skulptura spatřila světlo světa díky nejmodernějším 3D technologiím kuřimské společnosti MCAE.

Příběhy jsou doplněné atraktivním fotografickým materiálem z archivů BVV a výstavy samotné, mnoho unikátních fotografií poskytly české a slovenské společnosti. Čtenářsky vděčnou populárně naučnou formu publikace doplňuje její skvělá grafika.

Kdo se na výstavu nedostal nebo by si ji chtěl naopak připomenout, je k dispozici její virtuální prohlídka. Publikace se tak stává výborným průvodcem. A také výborným dárkem pro ty, kterým učaroval svět techniky. Kniha je k zakoupení na BVV – vydavatelem jsou Veletrhy Brno, a.s. - za 399 korun.

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště