Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BRNO – VELETRŽNÍ MĚSTO

Brno je veletržní město. Stalo se jím před šedesáti roky, stojí na něm jeho dnešní otevřenost a kosmopolita. Že je to nostalgické vzpomínání na staré časy? Nenechte se mýlit, Veletrhy Brno mají na město zásadní vliv i dnes. Díky veletrhům je dnes jihomoravská metropole prosperujícím místem, které ostatní trumfuje kvalitou života, úrovní služeb a vysokým životním standardem. Jakou roli v tom veletrhy hrají?

Cože? Veletrhy Brno mohou něco exportovat? Vždyť přece jen pořádají veletrhy na brněnském výstavišti! S tímto názorem se setkáváme každou chvíli. Přitom je to právě naopak. Jen za rok 2016 vyvezla naše společnost služby za více jak 320 milionů korun. Do exportu se počítají tržby, které zahraniční vystavovatelé u nás utratí. Ať už za účast na veletrhu nebo třeba za kvalitní a moderní expozici, kterou pro ně připravíme. Ostatně expozice jezdí naši kolegové stavět po celém světě na ty nejprestižnější světové veletržní akce. Úzce spolupracujeme se společností Messe Düsseldorf, veletrhy ale připravujeme opravdu po celém světě. Letos naši kolegové byli třeba v Šanghaji, Číně i ve Spojených státech. Peníze, které za práci odvedenou pro zahraniční klienty utržíme, přitom prospívají k prosperitě České republiky

Co byste řekli? Jaké jsou největší turistické taháky na jižní Moravě? Vila Tugendhat? Lednicko-valtický areál? Nebo snad motocyklová Grand Prix? Kdepak, nejvíc návštěvníků zamíří za rok v celém kraji na brněnské výstaviště. Dohromady se v něm vystřídá 780 tisíc návštěvníků. Na poměry Brna a jižní Moravy je to bezkonkurenční číslo a ani v celostátním srovnání si nevedeme špatně. Vždyť nejatraktivnější atrakci naší země – Pražský hrad – navštívilo loni 2,1 milionu návštěvníků. Ani ne třikrát tolik, co přijde na brněnské výstaviště!

Samotná společnost Veletrhy Brno sice zaměstnává jen něco přes dvě stovky pracovníků, jenže na veletržní byznys je v Brně navázáno neuvěřitelné množství služeb, které dávají práci dalším lidem. Dohromady jich je víc jak sedmnáct set. Služby, které tito lidé poskytují našim vystavovatelům a návštěvníkům, jsou navíc nadstandardně ohodnocené. Vždyť třeba při Mezinárodním strojírenském veletrhu stoupá průměrná cena ubytování v Brně o desítky procent, výjimkou není ani trojnásobný nárůst ceny. A i tak bývá ve většině hotelů plno.

Brno je prostě veletržní město!

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště