Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BVV v médiích

Tatéři zdobili těla podle Alfonse Muchy. Přímo uprostřed jeho výstavy

24. září 2018, xman.iDNES.cz

Dílo Alfonse Muchy, především jeho komerční plakátová tvorba, je pro tatéry velkou inspirací. V Brně se svět tetování a Muchových plakátů propojil. Na neobvyklém happeningu tatéři ztvárňovali Muchovy motivy přímo v působivých prostorách výstavy jeho Slovanské epopeje a plakátů.

Hlavní roli přitom na akci, která se konala v rámci Tattoo Grand Prix Brno 2018, hráli mistři tetování Ondra „Prales“ a Katka „Katie“ Kunc z Revolt.ink Tattoo Atelier a Vojta Krsňák ze studia Golden Empire. Ondra a Vojta představili muchovský plakátový motiv v novodobém pojetí takzvaného neotradičního stylu.

V něm je inspirace muchovskými motivy, portréty žen, florálními motivy, zvířaty a muchovskou estetikou velmi patrná a v současné době se mezi fanoušky tetování těší velké oblibě. Pro tento styl jsou typické poměrně silné linky a syté barevné plochy. Motivy tetovali na zadní stranu lýtek. Cílem bylo, aby byl finální výsledek kompaktní a fungoval jako celek, ale zároveň nesl rukopis každého z tatérů.

Katie naopak představila klasickou podobu jednoho z Muchových plakátů, byl vyveden na předloktí a jemnější a ženštější. I proto jí byla modelem žena.

Muchova expozice je nazvána Dva světy. Propojením s tetováním tak její název získal vlastně docela nový rozměr. Tetovalo se uprostřed expozice Slovanské epopeje, kde je vystaveno devět největších pláten z cyklu. Všechna mají na výšku šest metrů, na délku má sedm z nich osm metrů, dvě jsou poloviční, čtyřmetrová. Celé tetování trvalo zhruba sedm hodin. Motivy, které si aktéři nechali vytetovat, si sami vybrali přímo na výstavě.

Video a fotogalerie

 

Mucha aplikovaný jehlou. Tatéři v Brně přenesli Slovanskou epopej na těla modelů

29. září 2018, Seznamzpravy.cz

Dva dobrovolníci ze sebe na brněnském Výstavišti udělali živoucí obrazy malíře Alfonse Muchy. Přímo na výstavě s názvem Dva světy si nechali vytetovat na tělo motivy ze Slovanské epopeje.

Někdo si kupuje reprodukce děl malíře Alfonse Muchy na plátnech, Simona Blahušová však secesní obrazy dostává doslova pod kůži. Na brněnském výstavišti si nechala motivy ze Slovanské epopeje vytetovat na předloktí. U tatérky Kateřiny Kuncové si vybrala Muchovo dílo s názvem Petrklíč. „Obdivuji, jak Mucha dokáže vyjádřit krásu ženy,“ sdělila Blahušová.

Možnost nechat se takto potetovat nabídli Simoně z tetovacího studia. Muchův Petrklíč není její první tetování, s obrázky na tělo má bohatší zkušenost. Vnímá je jako způsob sebevyjádření. „Mám třeba vytetované včely, protože jsem na ně alergická,“ vypráví.

Netradiční happening přímo pod devíti plátny slavné Slovanské epopeje souvisel s tetovací akcí Grand Prix Tattoo, která se v Brně koná každoročně na podzim. „Pro spoustu tatérů je dílo Alfonse Muchy inspirací, proto nám dávalo smysl spojit se takto s výstavou,“ uvedl organizátor Ondřej Hunel. Na akci se představili tři tatéři – Vojta Kršňák ze studia Golden Empire, Kateřina Kuncová a Ondra Prales z ateliéru Revolt.ink Tattoo.

Kršňák s Pralesem vytetovali motivy na lýtka dalšího dobrovolníka se záměrem posunout klasické Muchovo dílo do současného modernějšího pojetí. Zvolili takzvaný neotradiční styl. Tatérka Kuncová oproti tomu tetuje Muchu s minimálními úpravami v klasickém stylu.

Atmosféru tetovacího procesu doplnil prostor výstavy, v němž se odehrává. Výstava díla Alfonse Muchy s názvem Dva světy skutečně spojuje dva světy jeho tvorby. Představuje devět světově známých pláten Slovanské epopeje a je doplněná o sbírku Muchových plakátů. Potrvá do konce roku. Od 25. května, kdy byla zahájena, ji dosud vidělo přes 40 tisíc návštěvníků. Festival Tattoo Grand Prix se letos uskuteční 20. a 21. října v pavilonu A1.

Video a fotogalerie

 

Přímo mezi plátny Alfonse Muchy na výstavišti pracovali tatéři

24. září 2018, ČTK

Suvenýr na celý život si dnes v expozici na brněnském výstavišti pořídili dva obdivovatelé díla Alfonse Muchy. Přímo na výstavě, která představuje monumentální plátna Slovanské epopeje i slavné plakáty, si nechali vytetovat muchovské motivy. Secesní malíř a rodák z Ivančic na Brněnsku, od jehož smrti uplyne příští rok 80 let, zůstává pro tatéry dosud živou inspirací.

Spoluorganizátor akce Marek Menšík uvedl, že jde o unikátní událost, která se těžko bude opakovat. Jejím cílem bylo propagovat výstavu Alfons Mucha: Dva světy a současně i říjnový festival Tattoo Grand Prix, který se uskuteční taktéž na výstavišti.

Pořadatelé zároveň chtěli propojit dva umělecké světy a bourat zaběhnuté představy o tom, co je a není tetování a kdo ho nosí. Tetování je podle organizátorů svébytná umělecká disciplína, která čerpá inspiraci v mnoha uměleckých směrech a v dílech různorodých umělců.

Tatérka Katie z brněnského studia Revolt.ink Tattoo Atelier dnes vytvářela na ruce modelky klasický muchovský motiv. Na nohou dalšího modela pracovali znojemský tatér Vojta Kršňák a brněnský tvůrce vystupující jako Ondra Prales. Zvolili takzvaný neotradiční styl, který se kromě jiného inspiruje Muchovou plakátovou tvorbou, jeho rostlinnými motivy i zobrazením žen. Projevuje se i v originální tvorbě obou tatérů, uvedl Miroslav Přidal, majitel studia Revolt.ink Tattoo Atelier.

Výstava Alfons Mucha: Dva světy potrvá do konce roku. Od 25. května, kdy byla zahájena, ji dosud vidělo přes 40.000 návštěvníků. Festival Tattoo Grand Prix se letos uskuteční 20. a 21. října v pavilonu A1.

 

Tetování podle Alfonse Muchy. Za 40 tisíc

25. září 2018, MF DNES

Krásné ženy, květiny i tvary. To vše spojuje dílo secesního malíře Alfonse Muchy, kterému se včera osm hodin věnovali tatéři na brněnském výstavišti. Tvořili přímo mezi plátny Slovanské epopeje a plakáty, které spojuje výstava Dva světy. Tři Muchovy motivy tetovali dvěma dobrovolníkům na lýtka a předloktí. „Když jsem se procházela výstavou, oslovil mě plakát Petrklíč. Hned se stal mým favoritem,“ popisuje výběr modelka Simona Valušová, která má dalších šest tetování. „Přesný motiv byl souhlasem mezi tatérem a modelem. Museli se ohlížet na čas a náročnost, které každý obraz potřebuje. Teď tu mezi epopejí tetujeme zdarma, ale cena takového díla by se mohla vyšplhat až na 40 tisíc korun,“ vypočítává Ondřej Honel z Tattoo Grand Prix – tetovacího festivalu, jehož druhý ročník právě pavilon H brněnského výstaviště přivítá 20. a 21. října. Jehlami se včera po tělech modelů oháněli Kateřina Kuncová (na snímku) a Ondřej Prchal z brněnského Revolt. ink Tattoo Atelieru i Vojtěch Kršňák ze znojemského studia Golden Empire. „Tetujeme opravdu v kuse od deseti hodin. Snažíme se to stihnout za slíbený čas,“ hlásil Kršňák. Barevné motivy si vybrali z malířových plakátů. „Katka tetuje trochu pozměněný Petrklíč, ale výrazně do něj nezasahovala. Kluci mají naopak svůj styl, proto si to přizpůsobili. Muchu tak posouvají do modernějšího pojetí,“ poznamenává Honel.

 

Mucha vytetovaný na lýtko či předloktí: Mezi plátny Slovanské epopeje se odehrál neobvyklý happening

24. září 2018, Blesk.cz

Tři tatéři, tři muchovské motivy, dva modelové a tetování přímo mezi plátny Slovanské epopeje, které spolu s Muchovými plakáty našly dočasný domov na brněnském výstavišti v pavilonu H. Pondělní unikátní akce nabídla protnutí dvou světů - tvorby legendárního českého malíře Alfonse Muchy s moderním uměním a bodymodifikací - tetováním.

Dobrovolníci Simona Blahušová a Pavel Berka kývli na nabídku dvou tetovacích studií a po prohlídce Muchových plakátů si vybrali dva motivy, které ozdobí jejich předloktí, respektive lýtka. „Vybrala jsem si Petrklíč, padl mi do oka. Obětuji na něj celé předloktí. Muchu mám ráda, plánovala jsem něco. Nabídka studia mi přišla vhod,“ prozradila Blesku třiadvacetiletá dívka, jejíž tělo už zdobí pět jiných tetování.

Úkolu přenést motiv z nákresu na kůži se ujala Katie z brněnského studia Revolt.ink Tattoo Atelier. Druhý dobrovolník Pavel zvolil motiv s názvem Květiny. Tatéři Ondra „Prales“ a Vojta Krchňák si i přes šest hodin trvající pečlivou práci libovali. Slavný malíř jim sedl. „Mucha není náročný. Jeho plakáty mají jednoduché čisté linky, jednoduché barvy. Příjemná práce,“ svěřil se Vojta.

Simona i Pavel si musejí ještě chvíli počkat, než se veřejně pochlubí dokončeným uměním na svých končetinách. Jejich lýtka, respektive paži přikryje speciální fólie, aby se barva do kůže zatáhla a také se zamezilo infekci.Brněnské výstaviště bude za necelý měsíc znovu patřit vyznavačům tetování. Akce mezi plátny Slovanské epopeje měla podpořit nejen samotnou výstavu, ale i přehlídku Tattoo Grand Prix Brno, která proběhne 20. a 21. října v pavilonu A1.

„Akce má zároveň propojit dva umělecké světy a bourat zaběhnuté představy o tom, co tetování je a kdo jej nosí. Ukazuje tetování jako samostatnou uměleckou disciplínu, která si bere inspiraci v mnoha uměleckých směrech a autorech,“ poznamenal spoluorganizátor festivalu Tattoo Grand Prix Brno Ondřej Honel.

Fotogalerie

 

Alfons Mucha na doživotí. Zájemci si dali jeho dílo vytetovat na svá těla

04. října 2018, Metro; 2. října 2018, Haló noviny; 25. září 2048, Brněnská drbna; 24. září 2018, Týden

Suvenýr na celý život si v pondělí v expozici na brněnském výstavišti pořídili dva obdivovatelé díla Alfonse Muchy. Přímo na výstavě, která představuje monumentální plátna Slovanské epopeje i slavné plakáty, si nechali vytetovat muchovské motivy. Secesní malíř a rodák z Ivančic na Brněnsku, od jehož smrti uplyne příští rok 80 let, zůstává pro tatéry dosud živou inspirací. Spoluorganizátor akce Marek Menšík uvedl, že jde o unikátní událost, která se těžko bude opakovat. Jejím cílem bylo propagovat výstavu Alfons Mucha: Dva světy a současně i říjnový festival Tattoo Grand Prix, jenž se uskuteční také na výstavišti. Pořadatelé zároveň chtěli propojit dva umělecké světy a bourat zaběhnuté představy o tom, co je a není tetování a kdo ho nosí. Tetování je podle organizátorů svébytná umělecká disciplína, která čerpá inspiraci v mnoha uměleckých směrech a v dílech různorodých umělců. Tatérka Katie z brněnského studia Revolt.ink Tattoo Atelier vytvářela na ruce modelky klasický muchovský motiv. Na nohou dalšího modela pracovali znojemský tatér Vojta Kršňák a brněnský tvůrce vystupující jako Ondra Prales. Zvolili takzvaný neotradiční styl, který se kromě jiného inspiruje Muchovou plakátovou tvorbou, jeho rostlinnými motivy i zobrazením žen. Projevuje se i v originální tvorbě obou tatérů, uvedl Miroslav Přidal, majitel studia Revolt.ink Tattoo Atelier. Výstava Alfons Mucha: Dva světy potrvá do konce roku. Od 25. května, kdy byla zahájena, ji dosud vidělo přes 40 tisíc návštěvníků. Festival Tattoo Grand Prix se letos uskuteční 20. a 21. října v pavilonu A1.

Týden, Brněnská drbna

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště