Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

MCAE pomůže s 3D tiskem kovových prvků


Tato společnost už skoro 30 let pomáhá zákazníkům využívat možnosti 3D technologií. V portfoliu má profesionální 3D tiskárny s různými technologiemi (FDM, PolyJet, SAF a P3). V oblasti 3D měření a digitalizace nabízí 3D skenery a měřicí systémy, průmyslové systémy pro výpočetní tomografii i software pro vizuální inspekci s rozšířenou realitou.


Na otázku, jaké novinky MCAE na Strojírenském veletrhu prezentuje, nám odpověděla paní Kristýna Homolová, Marketing Manager MCAE: „Jde především o dvě naše nové technologie, první se jmenuje SAF (Selective Absorption Fusion) a je to prášková technologie, která využívá protiběžný rotující válec k nanášení práškových vrstev na tiskovou podložku a tryská absorpční kapalinu k vyznačení vrstev dílu. Znázorněné vrstvy jsou pak spojované pomocí infračervené lampy.

Další naší novinkou je 3D tiskárna s technologií P3, kterou odborníci mezi návštěvníky už znají pod pojmem stereolitografie. Tato technologie umožňuje vyrábět díly pro koncové použití s vlastnostmi a povrchovou kvalitou, jež jsou srovnatelné s CNC obráběním a vstřikovanými díly. Fotopolymerizace P3 v naší 3D tiskárně Origin One umožňuje vyrábět složité tvary bez podpěr, jemné detaily s prvotřídní povrchovou kvalitou srovnatelnou s technologií vstřikování plastů.

Kromě 3D tisku v expozici návštěvníci najdou i CAD/CAM řešení pro obrábění. Například komplexní software pro organizování CAD/CAM procesů a další softwarové nástroje pro virtuální modelování, služby NC obrábění, vakuového lití a další. Naší specialitou je třeba i CT skenování, které umožňuje kontrolu nejen skenováním povrchu, ale umí odhalit třeba i případné závady uvnitř dílů, například nežádoucí bublinky ve slitině a podobně.

 

Datum: 7.10.2022 9:51:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště