Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Prusa Research má v expozici 3D tiskovou farmu


Ve společnosti Prusa Research v dnešní době pracuje přes 700 lidí a ze sídla firmy v pražských Holešovicích každý měsíc posílá přes 9 tisíc 3D tiskáren do celého světa. A přitom je to teprve 10 let od doby, kdy firmu založil Josef Průša, český vynálezce a investor. Co na návštěvníky čeká v její expozici v pavilonu A1? To nám na místě popsal Jakub Kučera z oddělení technické podpory. 

Jsme český výrobce 3D systémů a nedávno jsme představili velkou XL tiskárnu s možností tiskového prostoru 36 x 36 x 36 centimetrů. Má pět tiskových hlav, které tiskárna umí automaticky měnit. To je další krok v našem vývoji, předtím jsme měli tiskárnu s jedním extruderem, případně bylo možné měnit barvy, teď ale můžeme v jedno zařízení kombinovat až pět materiálů, jen musí být spolu kompatibilní.

Další významná vět je tato velká tiskárna, je to náš automatický farmový systém Prusa Pro AFS. To je ideální řešení pro rychlý prototyping i malosériovou výrobu. Jde o systém vybavený vybavena 34 novými CoreXY 3D tiskárnami Original Prusa, automatickým sklízením a vydáváním hotových produktů, a vše se ovládá pomocí přehledného dotykového rozhraní. Toto řešení dokážeme postavit každé firmě na míru přesně podle jejích potřeb.

Celé řešení je online, řízené pomocí SW, není třeba žádná obsluha, stroj přijme online požadavek, vytiskne produkt, sklidí ho a může pokračovat v tisku na dalším modelu. Obsluha jen jednou za den přijde a vyjme hotové produkty z výstupního místa. Pro srovnání, na předchozí tiskové farmě bylo nutné vložit SD kartu, spustit manuálně tisk, po dokončení musí pracovník opět přijít, vyjmout produkt a začít novou zakázku.

 

Datum: 6.10.2022 14:14:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště