Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Vakuové novinky od Pfeiffer Vacuum


Jako každý rok společnost Pfeiffer Vacuum, přední celosvětový výrobce vakuových komponent a technologií, představila některé novinky ze svého portfolia. Návštěvníci stánku se tradičně seznámí nejen s novinkami v portfoliu firmy, ale také s posledními trendy v pokročilých technologiích spojených s vakuovými aplikacemi.

Nástup bezolejových vývěv napříč technologiemi v posledních desetiletích je dobře viditelný i mezi vystavenými produkty. Příkladem je nová vícestupňová rootsova vývěva ACP 90, která je použitelná v řadě aplikací. Zejména průmyslových, polovodičových a v aplikačních laboratořích. 

Pro analytický průmysl je velmi zajímavá řada šnekových vývěv HiScroll s programovatelným proplachovým ventilem, tzv. gasbalastem. Vývěvy HiScroll podporují komunikaci s vakuovými senzory, turbomolekulárními vývěvami a dalšími periferiemi. Tyto funkce spolu s velmi nízkou úrovní provozního hluku představují naprostou světovou špičku. Na stánku firmy Pfeiffer Vacuum je prezentován model s čerpací rychlostí 12 m3/h, u kterého hlučnost nepřesahuje 48 dB.

Na stánku firmy je v provozu také vakuový systém s novou turbomolekulární vývěvou HiPace 80 NEO. Z jejího unikátního laserového vyvažování rotoru, které výrazně snižuje vibrace supersonického rotoru, budou těžit také věhlasní brněnští výrobci elektronových mikroskopů, difrakčních a hmotnostních spektrometrů či µCT systémů. Celou tuto sestavu řídí nová, velmi univerzální řídící jednotka OmniControl. Tato řídící jednotka umožňuje nejen zobrazení provozních parametrů připojených vývěv i jejich ovládání a zobrazení tlaků z připojených vakuových senzorů, ale také automatizaci ovládání jednotlivých komponent ve vakuovém systému.

Již tradičním exponátem firmy Pfeiffer Vacuum je heliový hledač netěsností. Letos je to inovovaná verze velmi úspěšného modelu ASM 340 s vylepšeným softwarem a novou zobrazovací jednotkou. Heliové hledače netěsností slouží například k testování hermetičnosti komponent pro automobilový průmysl, výrobu elektrických baterií a v dalších, kde je potřeba garantovat těsnost jako parametr kvality. U těchto výrobků těsnost zásadně ovlivňuje jejich funkčnost i spolehlivost.

Prezentovány jsou i aplikace ve vrcholových vědeckých oborech, včetně několika s nejprestižnějším oceněním – Nobelovou cenou za fyziku. Výrobky firmy Pfeiffer vakuum byly v minulých letech použity v CERNu při objevu Higgsova bosonu nebo gravitačních vln systémem LIGO a i nyní jsou instalovány na nejprestižnějších světových vědeckých pracovištích.

 

Datum: 6.10.2022 13:56:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště