Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PPM QUILT SHOW BRNO
21.-23.4. 2023

15. mezinárodní textilní výstava

Repríza PPM QUILT SHOW BRNO předčila premiéru


PPM QUILT SHOW BRNO se na brněnském výstavišti představila podruhé. Celkově se však jednalo už o patnácté vydání mezinárodní výstavy textilních technik, zejména patchworku a quiltingu. Pavilon E nabídnul od 21. do 23. dubna prostor pro více než 20 galerií textilních prací 200 autorů z 26 zemí světa. 650 exponátů představilo celé spektrum současné tvorby od tradičního patchworku po art quilty. Většina z nich byla vůbec poprvé představena ve střední a východní Evropě, některé dokonce ve světové premiéře.

Prezentovaly se také firmy specializované na šicí stroje, látky a další nezbytnosti pro textilní tvorbu. Z největších prodejců to byly např. firmy Strima Czech, Haišman, Šicí technika Brother, Design Fabrics nebo Ragos. Tato nabídka soustředěná na jednom místě spolu s vystavenými originály vytvořila pro návštěvníky optimální mix inspirace, kreativity a tvůrčích setkání.

Do Brna se sjeli přední autoři a autorky uměleckého i tradičního quiltu. Světovou tvorbu opět představilo sdružení SAQA s inovativní kolekcí Wide Horizons VIII a oblast Evropa a Blízký východ. Mezinárodní byla i soutěžní kolekce francouzské výstavy EPM Byla jednou jedna nit. Soubor Kýč a umění představilo diskutabilní polemiku o autorské proměně dřívějších typicky kýčových motivů v umělecká díla. Lotyšská autorka Elina Lusis Grinberga přivezla v Evropě velmi ceněnou kolekci Nitě. Korejské Pojagi představila jeho francouzská propagátorka Maryse Allard. Tři německé autorky – Elke Klein, Birgit Schüller a Anke Pradel Schönknecht – zaujaly svým inovativním přístupem. Návštěvníci si mohli prohlédnout i úžasné shibori krajiny švýcarské autorky Elisabeth Nacenta de la Croix.

Poprvé v historii PPM předvedla svou samostatnou kolekci i rakouská autorka Gerlinde Merl. Mezinárodní spolupráce stála nečekaně i za unikátní kolekcí z afrických brokátů firmy VEBA Broumov. Sponzorované balíčky látek si rozebraly autorky z Česka a Německa. Afrika v jejich podání byla průřezem všech soudobých textilních technik. Vítězné dílo této kolekce má název Africké slunce, jeho autorkou je Renata Edlmanová.

Speciální prostor dostala letos tvorba z Polska. Hvězdou české klasiky byla pro rok 2023 Monika Tilschová. Světovou premiéru měla nová galerie skupiny AQH Kameny sponzorovaná firmou Preciosa. Představena byla galerie BPK a souhrn své tvorby nabídla Renata Edlmanová, nové quilty představila i Romana Černá. S klubovým projektem Okna synagog se v Brně prezentovaly Patch Fanynky.

Autorky nejlepších quiltů získaly ceny poroty i návštěvníků

V sobotu odpoledne se uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků soutěží o nejlepší quilty. Mezinárodní odborná porota vybrala ve dvou kategoriích na téma ENERGIE a SVATEBNÍ PRSTENY. V klasické i v kreativní soutěži vyhrála Sylwia Ignatowska z Polska. Oceněné autorky získaly hodnotné ceny od prodejců. Výherce návštěvnické soutěže Český quilt vybrali návštěvníci a budou zveřejnění po skončení výstavy na www.bvv.cz/ppmbrno. Tématy soutěží pro příští ročník jsou SCRAP pro klasickou a pro kreativní kategorii BEZ ODPADU/ZERO WASTE.

Osm kurzů rozšířilo dovednosti quiltařek

Doprovodné kurzy vedené renomovanými lektorkami byly vhodné pro pokročilé i začínající amatérky. Ukázky různých technik a mini workshopy se konaly i na mnoha prodejních stáncích.

 

Řekli o výstavě

Jana Štěrbová, art direktorka výstavy PPM QUILT SHOW BRNO

Je úžasné, jaký domov našla výstava v Brně, a letošní velikost ještě překonává tu loňskou. Ukazuje se, že trend účasti je více než slibný. Je tady kompletní přehled všeho, co současná textilní tvorba nabízí, a k tomu i vše, co je pro tento koníček potřeba.


Jaroslav Suchý, náměstek primátorky města Brna

Jsem rád, že naše brněnské výstaviště může hostit tuto výstavu. Přál bych si, aby bylo jejím domovem i v dalších letech a aby si účastníci kromě výstavy užili i našeho krásného města a rádi se sem vraceli.


Daniela Maslenová, spolumajitelka, Design Fabrics

Výstava z našeho pohledu dopadla lépe, než jsme očekávali. Minulý rok jsme sem jeli jen jako návštěvníci a bylo to menší, letos je i víc vystavovatelů. Jako největší pozitivum vidíme, že si na nás spousta lidí brala kontakt, protože v České republice nás zná méně lidí než na Slovensku. Doufáme, že se k nám zákaznicí, kteří nakoupili a byli spokojeni, budou dál vracet. Celkově jsme prodali dost výrobků.


Kamila Štindlová, majitelka,2 Kafky

Výstava předčila naše očekávání. Vyhledávalo nás hodně lidí, kteří už věděli, co u nás najdou, takže jsme spokojeni.


Danuše Březinová, majitelka, Březinová Danuše – šicí stroje – patchwork

V Brně vystavujeme poprvé a neměla jsem žádná velká očekávání, ale celkově jsme spokojeni. Měli jsme tu nový stroj a lidé se o něj hodně zajímali, o látky také. Líbí se mi, že je tady velký výběr šicích strojů.


Monika Kolejová, prezentace strojů, PATCHWORKPARTY – Ing. Arch. Anna Zimová

Výstava je v Brně daleko profesionálnější a lépe zorganizovaná než v Praze, i prostor je lepší, vzdušnější, lépe osvětlený. Myslíme si, že za pár let, až se lidé víc naučí sem jezdit, si Brno najde stejně početnou klientelu. Lidé měli o naše zboží zájem, hodně jsme toho předváděly. I to bylo umožněno větším prostorem, než jaký byl v Praze.


Monika Mrštinová, marketing, VEBA, textilní závody a.s.

Jsme tady úplně poprvé a chceme ukázat, že se africké brokáty dají využít i v Evropě. Naším cílem je prezentovat naši značku nejenom v domácenském textilu, kde je VEBA známá, ale i v tomto pro Čechy ne úplně tradičním sortimentu.


Martin Zubatý, jednatel, Strima Czech s.r.o.

Je to asi jediná akce svého druhu v České republice a jedinečná šance, kdy na výstavu přijde strašně moc našich stávajících nebo budoucích zákazníků. Představujeme tady stroje, ke kterým se u našich dealerů zákazníci často nejsou schopni dostat. A jsme tady celá firma, všichni mechanici i prodejci, takže zodpovídáme všechny dotazy na jednom místě.


Roman Brzuska, jednatel, Šicí technika Brother

Potkávat se osobně se zákazníky je důležité i z dlouhodobého hlediska. Dnes se hodně prodává přes internet a lidé se toho bojí, je spousta podvodníků. Nás tady vidí a vědí, že nesme žádná garážová firma, ale mohou se na nás obrátit i za pět let a my jim poradíme a pomůžeme.


Dana Raselová, majitelka firmy Ragos

Vystavujeme tady už od začátku. Osobní kontakt se zákazníky je pro nás hodně důležitý, protože kontakty se vždycky navazují kontakty osobně, prodej přes e-shop není to pravé. Speciálně na látky je potřeba si sáhnout, nůžky vzít do ruky a zkusit, jak stříhají.


Pavel Kocian, jednatel, Šicí centrum Haišman:

Tato výstava je důležitá pro prezentaci našich šicích strojů. Je pro lidi z oboru, které zajímá šití a kreativní zpracování látek. Jdeme sem za našimi zákazníky a oni jdou zase za námi, protože ke svému koníčku potřebují šicí stroj.


 

16. mezinárodní textilní výstava

PPM QUILT SHOW BRNO na brněnském výstavišti

se uskuteční 19.–21. dubna 2024

 

Datum: 23.4.2023 16:56:00

Fotogalerie

Facebook

Video

Mohlo by vás zajímat

Hlavní partner

R101005

Partneři

Vybíráme z firem

Data platná pro Katalog 2023

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště