Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PPM QUILT SHOW BRNO
21.-23.4. 2023

15. mezinárodní textilní výstava

Šicí centrum Haišman představuje stroje s unikátními funkcemi


Stroj, který se automaticky přizpůsobí vaší rychlosti šití. Další zvládne „ruční“ steh, jiný dokáže automaticky regulovat napětí nitě podle látky nebo zabraňuje jejímu shrnutí. Záleží jen na vás, který si u firmy Haišman vyberete..


Moderní stroje pro šití a vyšívání překonávají stále nové hranice. Například vyspělejší modely šicích strojů švýcarské firmy Bernina využívají pro volný quilt patku s regulátorem stehů BSR, která pomocí laserového měření dokáže podle rychlosti pohybu látky zpomalovat nebo zrychlovat stroj tak, aby byla zachována plynulost délky stehu. „Unikátní patentovaná technologie se přizpůsobí rychlosti toho, kdo na stroji pracuje. Pomáhá tak lidem, kteří zkouší volný quilt a nedokáží udržet plynulost šití a rychlost pohybu látky,“ popisuje Pavel Kocian, jednatel společnosti Šicí centrum Haišman. Stroj s touto funkcí určitě ocení všichni, kdo s volným quiltem teprve začínají. Profesionálové si při práci s ním užívají zase pohodlí a jednoduchou a přirozenou obsluhu. „Tyto stroje mají dlouhé volné úzké rameno, rotační chapač a velkou cívku s kapacitou až o 70 procent větší než běžná cívka. A mají i spoustu kreativních funkcí a programů – pro dekorativní šití, vyšívání nebo patchwork,“ dodává Pavel Kocian.

V expozici firmy Šicí stroje Haišman vás toho čeká ještě daleko víc. Třeba stroj SASHIKO od japonské firmy Baby Lock, který umí unikátní steh s mezerami, jakoby ruční, používaný na ozdobné prošívání quiltů. Další japonský výrobce JUKI zaujme originální konstrukcí svých šicích strojů. „Pro quiltování a patchwork mají výbornou funkci vznášející se patky, kdy patka je těsně nad materiálem, ale přesto dokáže pohybovat látkou. Dochází k posunu látky, ale ne ke shrnutí spodní a horní látky vůči sobě,“ vysvětlil Pavel Kocian a doplnil, že návštěvníkům nabízejí zajímavé výstavní slevy. „Lidé si mohou stroj výhodně objednat na výstavě a následně vyzvednout u obchodníka v místě jejich bydliště,“ dodal.

 

Datum: 23.4.2023 13:56:00

Fotogalerie

Facebook

Video

Mohlo by vás zajímat

Hlavní partner

R101005

Partneři

Vybíráme z firem

Data platná pro Katalog 2023

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště