Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh Brno
2.-4.3. 2023

Stavební veletrh Brno

Energeticky šetrná výstavba nemusí být složitá, dokazuje Xella


Stavět svépomocí a bez zateplení, přesto v pasivním standardu? S pórobetonem žádný problém, zjistíte na stánku společnosti Xella se značkami Ytong, Silka a Multipor.

Zájemci o novostavby se v pavilonu P mohou seznámit s variantami obvodových stěn bez zateplení z pórobetonu Ytong. S tepelněizolačními tvárnicemi Lambda YQ v tloušťce 500 mm stavebníci dosáhnou i na hodnoty pasivního domu a mohou čerpat dotace na novostavby z programu NZÚ. Pórobetonový materiál v sobě kombinuje pevnost, hmotnost a tepelnou vodivost, především však pomáhá šetřit energie.

„Protože tvárnice tepelně izolují, stěnu není potřeba dál zateplovat. Díky tomu se ušetří v rámci stavebního procesu, je potřeba méně lidí a odpadají některé kroky. Následně nehrozí třeba ani napadení izolace škůdci,“ upozornila na další výhody Petra Cleary, brandová manažerka Xella CZ. Řešení je podle ní vhodné i pro situace, kdy lidé realizují stavby svépomocí kvůli úspoře. „Tvárnice mají jednoduché použití, při kterém nedochází k žádným zásadním chybám, a z naší strany dostanou stavebníci maximální podporu. Máme zpracované veškeré stavební postupy, videa, plus jsme schopni zajistit pomoc přímo na stavbě. Pošleme tam Ytong mistra, který pomůže založit rohy zdiva první řady,“ popsala Petra Cleary.

Současná situace na trhu přeje i rekonstrukcím, na které lze čerpat podporu z programů NZÚ i NZÚ Light. Pro zateplení fasády nejen z vnější strany, ale i zevnitř domu lze využít minerální izolační desky Multipor. I ty jsou k vidění na stánku Xella v pavilonu P. Multipor je izolační hmota na bázi pórobetonu se stejným materiálovým složením, jako mají tvárnice, ale není nosná a výrobní proces je jiný. Izolační deska z vysoce napěněného pórobetonu je plná vzduchu, má nízkou objemovou hmotnost a lepí se na obvodovou stěnu stejně jako jiný izolační materiál. „Výhodou je, že se dá použít jak zvenku, tak zevnitř – třeba na domech s historickou fasádou, do které nelze zasáhnout. Minerální desky jsou difuzně otevřené a paropropustné, na rozdíl třeba od polystyrenu,“ vysvětlila Petra Cleary.

Součástí veletržního týmu Xella jsou kromě obchodních a technických zástupců i pracovníci Kompetenčního centra, kteří jsou připraveni reagovat na dotazy návštěvníků. A probíhá také prodejní akce, kde budoucí stavebník rodinného domu může získat paletu příčkovek Ytong za 1 Kč nebo 4 pytle vnitřní tepelněizolační omítky za stejnou cenu.


Datum: 4.3.2023 8:39:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště