Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh Brno
2.-4.3. 2023

Stavební veletrh Brno

Komplexní řešení od žaluzií až po garážová vrata


Výplně stavebních otvorů včetně stínění od jediného dodavatele. Přesně to zákazníkům nabízí rodinná firma SOKOL, která v rozsáhlé expozici v pavilonu P ukazuje šíři svého sortimentu včetně zajímavých novinek.

Jsme montážní firma a dodáváme pro stavby kompletní řešení stavebních otvorů. Máme různé dodavatele, takže nejsme omezeni sortimentem a dokážeme zákazníkovi dodat prakticky cokoli. Nabízíme komplexní řešení a zaručíme, že všechno bude na sebe navazovat,“ vysvětluje výhody jediného dodavatele Ladislav Sokol, majitel rodinné firmy SOKOL – OKNA, DVEŘE, VRATA. Na Stavebním veletrhu Brno vystavuje pravidelně a ukazuje zde šíři sortimentu. „Veškerá okna ve dřevě, plastu i hliníku, HS portály čili zdvižně-posuvné dveře v bezprahovém, případně i bezrámovém provedení, dveře včetně francouzských a interiérových, stínicí technika, žaluzie, garážová vrata různých typů,“ vypočítává majitel firmy SOKOL produkty, které může zákazníkům nabídnout.

Z novinek návštěvníky zaujala povrchová úprava plastových okenních profilů VEKA Spectral, a to nejen na pohled, ale i na omak. Jde o unikátní technologii, která dodá profilům elegantní vzhled a sametově hebký povrch, navíc speciálně tvrzený a odpuzující nečistoty. „Firma VEKA neustále rozšiřuje barevnou škálu a povrch s matovou úpravou má oproti klasické fólii o 30 % vyšší odrazivost. Proto se ani černé okno neprohřívá tolik jako klasické a je tvarově stabilnější. Povrchovou úpravu lze navíc opravit v případě poškrábání,“ zmínil Ladislav Sokol další výhody.

Kdo hledá odolné vstupní dveře s výbornými tepelněizolačními vlastnostmi, měl by si na stánku firmy SOKOL prohlédnout kompozitní dveře VIKKING ULTIMATE. „Jde o unikát, který na českém trhu nikdo jiný nedodává. Dveře vyrobené z kompozitních materiálů splňují pasivní standard, protože prostupnost tepla U mají od 0,5 W/m2K,“ zdůraznil majitel firmy SOKOL. Křídlo je z polyuretanu překrytého kompozitním materiálem, zvenku jsou desky na bázi sklolaminátu vylisovaného pod velmi vysokým tlakem. Proto mají dveře velmi vysokou mechanickou odolnost a fungují i jako bezpečnostní. „Ale hlavně jsou tepelněizolační a tvarově velmi stabilní. Protože kompozit má nulovou roztažnost, neprohnou se ani na přímém slunci. Vyrábějí se na míru v neomezené barevné škále,“ doplnil Ladislav Sokol.

Výsledkem vlastního vývoje firmy SOKOL je samonosný zateplený žaluziový box pro montáž venkovních žaluzií s minimalizací tepelných mostů. Jako jediný na trhu řeší veškeré detaily ostění okna a umožňuje okamžitou montáž venkovních žaluzií ještě před dokončením fasády. „Jde o komplexní řešení samonosného boxu včetně bočních stěn a parapetní roviny, které jsme si nechali patentovat,“ informoval Ladislav Sokol. Nový box je reakcí na enormně zvýšenou poptávku po venkovních žaluziích, bez kterých se dnes neobejde prakticky žádná novostavba. „Když má být nízkoenergetická nebo pasivní, většinou počítá s tepelným ziskem v zimních měsících. Proto má velké prosklené plochy, které je třeba v létě odstínit, aby se interiér nepřehříval,“ vysvětlil.

 

 

Datum: 3.3.2023 17:51:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště