Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh Brno
2.-4.3. 2023

Stavební veletrh Brno

Pergola se solárními panely stíní a vyrábí elektřinu


Chcete si terasu užívat po celý rok a za každého počasí? V expozici společnosti SUN SYSTEM zjistíte, jak příjemný může být pobyt venku díky novým technologiím a materiálům.

Lukáš Mičo, jednatel společnosti SUN SYSTEM Servis

Zastřešení terasy už dávno nemusí poskytovat jen horní stínění. Moderní systémy chrání proti větru i dešti, jsou vybaveny bočními roletami, zajišťují soukromí, přivádějí čerstvý vzduch a dokonce i vyrábí elektřinu. Specialistou na útulnou terasu je společnost SUN SYSTEM Servis, která svá řešení představuje v pavilonu P. „Všechny naše výrobky pro zastřešení terasy umožňují prodloužit pobyt venku. Tak aby se terasa nemusela používat jen v létě za pěkného počasí, ale lidé zde mohli opravdu žít, prodloužit si obývák směrem do zahrady,“ popisuje Lukáš Mičo, jednatel společnosti SUN SYSTEM Servis. V expozici si návštěvníci prohlédnou moderní způsoby zastřešení terasy pomocí různých typů pergol s pohyblivými otočnými lamelami, s posuvnou látkou nebo s černým zastřešením pomocí skla či polykarbonátu. Nechybí různé druhy stínicí techniky, zahradní nábytek, grily a doplňky na terasu, nabídku doplňují hliníkové brány a oplocení.

Novinkou je Alupergola Solar Terasse – hliníková pergola se solárními panely ve střeše. „Tady ji máme jako zastřešení terasy, další provedení je samostatně stojící přístřešek pro auto,“ vysvětluje Lukáš Mičo. Novým typem zastřešení je také bioklimatická pergola s integrovanými screenovými roletami. „Ta má ve střeše otočné lamely, které je možné libovolně naklápět, aby docházelo k cirkulaci vzduchu. Teplý vzduch opouští prostor pod pergolou a studený se vrací zpátky. Tím dochází k ventilaci, lamely vzduch přirozeně ochlazují a vytvářejí lepší klima. Vystavený typ pergoly má navíc box rolety integrovaný v rámu, což se líbí zákazníkům s citem pro detail,“ doplnil Lukáš Mičo s tím, že zasklení mohou lidé namontovat až dodatečně: „Všechny typy pergoly lze nejdřív postavit jako pergolu a v budoucnu rozšířit třeba na zimní zahradu. Stěny je možné uzavřít pomocí pevného i posuvného zasklení a různých stínicích prvků.

Společnost SUN SYSTEM Servis se na brněnský stavební veletrh vrátila po covidové a postcovidové pauze, během které se neúčastnila žádných veletrhů. „V roce 2020 byl covid a v dalších dvou letech jsme měli hodně práce, protože náš obor byl velmi oblíbený. Jelikož máme rádi kontakt se zákazníkem a bereme to jako velmi dobrý způsob, jak ukázat, co nabízíme, chceme být opět pravidelnými účastníky veletrhů jak v České republice, tak na Slovensku,“ říká Lukáš Mičo.

 

Datum: 3.3.2023 10:43:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště