Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
4.-6.6. 2024

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

Brněnská čtvrť Špitálka je ukázkou chytrých řešení


RE:Špitálka
je strategický projekt města Brna, ve kterém se uplatní moderní a inovativní přístupy k budování města. Své místo se zde najdou i chytré technologie, koncepce nové čtvrti se představí jak na expozici města Brna na URBIS SMART CITY FAIR 2021, tak v programu konference. Pro návštěvníky budou zajímavá především řešení, která jsou obecně uplatnitelná pro budování nejen chytrých čtvrtí.

V případě Špitálky jde například o koncepci komunitních prostor, upotřebení recyklovaného stavebního odpadu, využití dešťové vody k chlazení domů, využití odpadního tepla z okolních provozů k vytápění, celková klimatická neutralita. V neposlední řadě je Špitálka také místem se zajímavým industriálním geniem loci.

Revitalizace městské čtvrti je dlouhotrvající a komplexní proces, který ovlivňuje mnoho faktorů a do nějž se zapojuje velké množství relevantních partnerů. Projekt výstavby chytré čtvrti Špitálka je rozložen do jednotlivých etap a dílčích kroků nezbytných pro jeho úspěšnou realizaci. Během prezentace se dozvíte o dosavadních aktivitách města Brna v přípravné a před realizační fázi tohoto projektu a představeny budou také plány do následujících let.

Program věnovaný Špitálce je zařazen na čtvrtek od 15:15.

 

 

Datum: 22.4.2021 13:59:00

Současně také

FUTURE MOBILITY

4. - 6.6. 2024


Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště