Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
4.-6.6. 2024

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

Brněnské komunikace jsou hlavním partnerem DEMO CITYV rámci veletrhu URBIS SMART CITY FAIR 2022 a FUTURE MOBILITY jsou Brněnské komunikace také hlavním partnerem venkovní výstavy DEMO CITY, kde ukáže část svého vozového parku. Představí nejen odtahový speciál (hydraulický nakládací jeřáb) s reálnou ukázkou technického úkonu při manipulaci s vozidlem, ale také předvede vysokozdvižnou plošinu s obsluhou, nový samosběrný zametací vůz a stroj na pokládku vodorovného dopravního značení. Nebudou chybět ani vozidla vybavená jednotkou C-ITS. Zcela unikátní bude funkční křižovatka řízená světelnou signalizací, která bude postavena speciálně pro tuto akci. Návštěvníci tak budou moci sledovat preferenční průjezdy křižovatkou.
Systém je založen na komunikaci auto-auto, auto-infrastruktura na krátkou vzdálenost, tzv. kooperativní inteligentní dopravní systém (C-ITS).
Poslední den veletrhu 22. září pak mohou návštěvníci díky spolupráci s Hasičským záchranným sborem (HZS) využít i jízdu ve velkém vozidle HZS.

Společnost Brněnské komunikace a.s. byla založena v r. 1995 a je akciovou společností, jejímž jediným akcionářem je statutární město Brno. Zajišťuje zejména inženýrskou činnost dopravních a pozemních staveb, projekční činnost a majetkoprávní přípravu chystaných staveb, zpracovává prognózy, plány a modely dopravy.
Na území města Brna spravuje a udržuje v činnosti světelnou signalizaci na křižovatkách, dopravní značení, dohlíží na stav komunikací a dopravních staveb včetně tunelů. Je také pověřena organizací dopravy v klidu. Neoddělitelnou součástí širokého spektra činností jsou i geodetické práce, zimní a letní údržba komunikací a centrální řízení dopravy ve městě Brně.

 

Datum: 5.9.2022 15:40:00

Současně také

FUTURE MOBILITY

4. - 6.6. 2024


Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště