Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
4.-6.6. 2024

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

CEDA – Future mobility Brno 2022

Společnost CEDA zve zájemce z řad odborníků i široké veřejnosti na akci Future Mobility konající se ve dnech 20.-22.9.2022 na výstavišti v Brně. Akce se koná v rámci evropského týdne mobility během českého předsednictví EU. Na stánku 009 v pavilonu A1 společnost CEDA představí inovativní produkty a nástroje pro podporu rozvoje efektivní, udržitelné a přístupné mobility.

Můžete se seznámit s posledními trendy v oblasti mobilitních, mapových, lokalizačních a telematických řešení. Na stánku bude například vystaveno unikátní Ultra HD mapovací vozidlo pro tvorbu superpřesných 3D HD map, které umožňují autonomním vozidlům pohybovat se bezpečně po silnicích. Tato technologie je unikátní v rámci středoevropského regionu. Jde o speciální vozidlo vybavené jedním z nejvýkonnějších mobilních mapovacích systémů (MoMa) na světě. MoMa se používá pro tvorbu (Ultra) HD map, bez kterých se autonomní vozidla a další dopravní prostředky neobejdou. Aktuálně se podílí také na projektu vývoje autonomní tramvaje.

MoMa je vybavena dvojící supervýkonných LIDARů, panoramatickou kamerou, HD kamerami, přesnými satelitními přijímači, výkonnou inerciální jednotkou IMU a dalšími senzory. Za 8 hodin v provozu nasbírá toto vozidlo i více než 10 000 GB dat a dosahuje mimořádné efektivity a přesnosti. Pro srovnání si zkuste představit, jak dlouho trvá geodetovi zaměřit hranici parcely. MoMa při jízdě rychlostí 130 km/h, a to i na nerovném povrchu, zaměřuje v prostoru každou vteřinu až 3,6 milionu bodů okolo vozidla. Dosahuje přitom absolutní přesnosti v řádu několika centimetrů.

Nasbíraná data jsou přetvářena na řadu různých výstupů pomocí produkční linky pro zpracování dat s prvky umělé inteligence, které v naměřených datech dokáží automaticky nacházet objekty jako jsou stromy, stožáry, svodidla, okraje jízdních pruhů atd., sloužící pro orientaci vozidel. Díky mnohaleté účasti společnosti CEDA v mezinárodních organizacích, které se zabývají výměnou informací a zkušeností mezi výrobci autonomních technologií a dat, dokáže CEDA vyhovět nárokům na mapové podklady pro nejnáročnější projekty vývoje, testování i provozu autonomních technologií.

Dále bude na stánku CEDA možné vyzkoušet Smart navigační kiosek, který umožní najít cestu i v nejsložitějších budovách, přizpůsobí ji návštěvníkovým možnostem a zobrazí navigační pokyny na míru.

20.9. 2022 pořádá od 15:30 CEDA workshop na téma: „Green Your Route – platforma pro ekologickou optimalizaci logistických flotil ve městech.“

21.9.2022 pak vystoupí výkonný ředitel CEDA Radovan Prokeš v rámci doprovodné konference s přednáškou „Mobilita jako služba (MaaS).“

Na viděnou na BVV v Brně.

O společnosti CEDA

CEDA je tvůrcem sofistikovaných navigačních map, distributorem online dat a tvůrcem inovativních mobilitních řešení. Svět kolem nás se dynamicky mění a CEDA dělá vše pro to, aby našla každému vždy tu nejlepší cestu. Dnes i v budoucnosti.

Nabízí víc než jen mapy, umí plánovat rychlé i speciální trasy – autům, hasičům nebo dokonce vozíčkářům. Sleduje při tom stav dopravy, možnosti parkování a najde cestu i na správné nástupiště. Spoléhají se na ní globální technologičtí lídři, úřady i firmy.

CEDA je nositelem čestného uznání Vizionáři 2021 a je zástupcem mapových řešení společností Google, TomTom a HERE pro region střední a východní Evropy.

 

Datum: 15.9.2022 14:54:00

Současně také

FUTURE MOBILITY

4. - 6.6. 2024


Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště