Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
4.-6.6. 2024

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

Centrum dopravního výzkumu

Centrum dopravního výzkumu, v. v. i, poskytuje výzkumnou, vývojovou, expertní a servisní činnost v dopravních oborech pro státní i soukromý sektor.

Svým výzkumným zaměřením pokrývá klíčové potřeby rozvoje dopravy v České republice, a to na celostátní, regionální i místní úrovni.

Zabývá se klíčovými obory, jako jsou bezpečnost silničního provozu, technologie výstavby, údržby, oprav a rekonstrukcí dopravní infrastruktury včetně geotechnických aspektů a diagnostiky dopravních staveb.

Dále řeší dopady dopravy a její infrastruktury na životní prostředí, ekonomiku dopravy, multimodální dopravu, dopravní psychologii, vzdělávání v dopravě, modelování dopravní poptávky, systém hospodaření, geografické informační systémy, odbavovací a parkovací systémy a telematické řídicí systémy. Zaměřuje se také na smart mobilitu a nové technologie, jako jsou kupříkladu autonomní systémy v dopravě.

V letošním roce CDV návštěvníkům veletrhu nabídne ukázku několika novinek.

Představí

  • autonomní minibus, který v krátkém čase uvidí občané jezdit po silnicích historického Brna,
  • výhodnost použití nízkonákladových senzorů měřících kvalitu ovzduší
  • a novou ekologickou impregnaci betonových povrchů, která prodlouží životnost zámkové dlažby, ploch u nákupních center, parkovišť a podobně.

  

 

Datum: 6.5.2021 8:52:00

Současně také

FUTURE MOBILITY

4. - 6.6. 2024


Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště