Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
4.-6.6. 2024

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

Den čisté mobility na brněnském výstavišti


Od 20. do 22. září proběhnou na brněnském výstavišti Veletrh chytrých řešení pro obce a města URBIS SMART CITY FAIR a nový projekt zaměřený na dopravu FUTURE MOBILITY. Akce jsou začleněny do Evropského týdne mobility.

Poslední den – čtvrtek 22. září - připadá na Evropský den bez aut a na tento den jsme připravili na výstavišti Den čisté mobility. V tento čtvrtek je vstup na výstaviště zdarma, je připraven program pro širokou veřejnost, spousta zábavy a především seznámení s bezemisními a nízkoemisními dopravními prostředky a přepravními systémy pro budoucnost založenými na alternativních pohonech, preferenci hromadné dopravy, sdílení a digitalizaci.

Na venkovní ploše bude ve spolupráci s Brněnskými komunikacemi instalována světelná křižovatka, na které bude možné sledovat preferenční průjezd vozidel řízený inteligentními dopravními systémy. Bude také možné se svézt velkým hasičským vozidlem.

Zajímavé budou určitě závody cargo kol, pojede se totiž bez elektrické dopomoci. Cargo kola si samozřejmě budou moci vyzkoušet i návštěvníci.

Přijít můžete od 9 do 17 hodin, program se bude postupně upřesňovat. S hlavními částmi programu se počítá od 13 do 17 hodin. Vítáni jsou samozřejmě všichni, kteří přijedou na kole, koloběžce nebo čemkoliv alternativním anebo třeba využijí hromadnou dopravu.

Hlavní body programu

 

Datum: 30.8.2022 15:43:00

Současně také

FUTURE MOBILITY

4. - 6.6. 2024


Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště