Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
4.-6.6. 2024

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

Firma Herman na veletrhu FUTURE MOBILITY představí hardware a software pro veřejnou dopravu


Firma Herman je předním českým výrobcem jednotek pro komunikaci prostřednictvím technologie V2X a řadí se i mezi největší tuzemské výrobce hardware a software pro oblast veřejné dopravy.

Komunikace prostřednictvím V2X je založena na evropském standardu ITS – G5. Kromě úspěšných mezinárodních testů orientovaných na tuto technologii se tato společnost může pochlubit i několikaletým nasazením v reálném provozu na více než stovce křižovatek a téměř dvou tisících vozidel. Byla jedním z klíčových hráčů při realizaci brněnských projektů C-ITS v rámci platformy C-Roads, která spojuje provozovatele silnic a experty z celé Evropy s cílem harmonizovat služby související s kooperativními inteligentními přepravními systémy.

Tyto systémy umožňují zvýšenou efektivnost, zatraktivnění a ekologizaci veřejné dopravy, a to s novými funkcemi, které by byly při použitá starších technologií nedosažitelné. Ve firmě Herman se podařilo vyvinout univerzální komunikační jednotky pro výměnu informací pomocí technologie V2X jak mezi vozidly, tak mezi vozidly a okolní dopravní infrastrukturou. Palubní jednotky (OBU) jsou vedle vozidel veřejné dopravy využívány i vozidly Integrovaného záchranného systému, tedy sanitkami, hasičskými vozy atd., která v rámci veřejné dopravy vyžadují v případě zásahu tzv. preferenci pro průjezd křižovatkami. Ty jsou osazeny stacionárními jednotkami (RSU) propojenými s jejich řadičem. V rámci sjednocené prioritizace dopravy tak umožňuje V2X vozidlům MHD a IZS dorazit na místo určení dříve a zároveň zvýšit bezpečnost silničního provozu.

 

Datum: 31.8.2022 7:38:00

Současně také

FUTURE MOBILITY

4. - 6.6. 2024


Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště