Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
4.-6.6. 2024

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

IDS JmK má systémy, které vyhodnocují až 35000 návazností spojů denně


Servisní vozidlo IDS JmK, digitální informační systémy a elektronické odbavení cestujících – to vše najdeme v expozici Integrovaného dopravního sytému Jihomoravského kraje. „Technologie, které zde prezentujeme, jsou obsažené v regionálních vlacích pořizovaných Jihomoravským krajem. Jde o nové železniční jednotky Moravia, v počtu 37 kusů, které by měly jezdit od prosince letošního roku. Informační systémy ve vozidlech jednak informují cestující a jednak jsou to komunikační systémy s centrálním dispečinkem integrovaného systému, který dopravu v kraji řídí. To znamená, že sleduje návaznosti mezi regionálními vlaky, regionálními autobusy a městskou dopravou v Brně. Spolupracujeme s dispečinkem Dopravního podniku města Brna,“ představuje vystavené technologie Vladimír Dopita z dopravního odboru společnosti KORDIS, která je koordinátorem IDS.

Veškeré systémy jsou napojeny na centrální dispečink, který sleduje a vyhodnocuje návaznosti a hlídá, aby si jednotlivé spoje neujely. Sleduje zpoždění vozidel a v případě velkých problémů se vypravují záložní vozidla. Pokud bychom vzali v úvahu běžný pracovní den, pak v jednu chvíli systém vyhodnocuje přes 650 regionálních autobusů, cca 500 až 600 vozidel DPmB a asi 100 železničních jednotek, tedy vlaků. Celý systém tak pracuje zhruba s 35000 návaznostmi spojů denně!

Společnost KORDIS provozuje také EOC – elektronické odbavování cestujících. Novodobý trend přeje jízdenkám nepapírovým, tedy elektronickým. Cestující si tuto jízdenku může koupit buď pohodlně přes eshop nebo u jednorázových také prostřednictvím validátoru ve vozidle. Elektronickou jízdenku lze předkládat na nosiči, můžete to být bankovní karta, u dětí například klíčenka s čipem apod.

 

Datum: 22.9.2022 17:34:00

Současně také

FUTURE MOBILITY

4. - 6.6. 2024


Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště