Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
4.-6.6. 2024

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

Přijďte si vyzkoušet elektrická vozidla


Během středy a čtvrtka si ještě na výstavišti můžete vyzkoušet různé druhy elektrických dopravních prostředků:

  • elektroauta,
  • elektromotorky,
  • elektrokoloběžka a
  • cargo kola.

Můžete si vyzkoušet tato auta:

Kia láká na sportovní elektromobil

Kia přivezla na veletrh celkem 3 vozy, dva modely Niro a jeden elegantně červený vůz Kia EV6 GT Line. Jde o sportovní autíčko s výkonem 239 kW, což je 325 koní a očekávat u něj můžete dokonalou akceleraci. Modely GT Line jsou již uzpůsobeny na rychlonabíječky, na 80% je můžete nabít už za 18 minut.  Druhý testovací model, Kia Niro, je zde k dispozici ve dvou typech – jednom čistě elektrickém a druhém hybridním s výkony 100-150 KW.

Toyota nabízí limitovaný počet jízd vozu s jedinečným vodíkovým pohonem

Elektromobil druhé generace Toyota Mirai s kompletně novým designem si autonomně vyrábí elektřinu přímo na palubě vozu za použití vodíku a kyslíku. Jedinými „emisemi“ z výfuku je tak čistá, destilovaná voda. Vůz navíc při jízdě čistí vzduch od zplodin produkovaných jinými vozidly.  Elegantní vůz v antracitové metalíze má systémový výkon 182 koní, dojezd přes 650 km, zrychlení z 0 na 100 za 9s a to přes celkovou hmotnost cca 2,4 tuny. Při testovací jízdě si můžete vyzkoušet i plně automatický parkovací systém TEAMMATE.

Se Škodou Enyaq z 0 na 100 za 6 vteřin

Na expozici AZ Servis najdeme elektromobily značky Škoda, které si lze vyzkoušet z pozice řidiče i spolujezdce. První z vozů je ŠKODA ENYAQ se zadním náhonem v základní verzi, s 60 kW baterkou a dojezdem 350 km. Druhým typem je týž model ve vrcholné verzi RS, která má dva elektromotory – na zadní i přední nápravě. Výkon je zde 220 kW, zrychlení z 0 na 100 za 6 vteřin a dojezd na plné nabití je 515 km. Vyzkoušet si můžete nejen jízdu běžnou, ale také tzv. asistovanou, kdy vozidlo samo zrychluje, zpomaluje a čte dopravní značky. Navíc lze otestovat novinku,  Head-Up displej s rozšířenou realitou, kdy je auto schopno ukazovat šipky přímo na silnici.

 

Také se můžete svézt v autonomním elektrobusu, na stánku Bolt můžete vyhrát helmu.

Čekají vás zajímavé dopravní zážitky.

    

Datum: 25.9.2022 17:29:00

Současně také

FUTURE MOBILITY

4. - 6.6. 2024


Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště