Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
4.-6.6. 2024

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

S tématem smart city jste se mohli setkat i na MSV


Téma chytrých měst je na brněnském výstavišti primárně vyhrazeno veletrhu URBIS SMART CITY FAIR, v doprovodném programu Mezinárodního strojírenského veletrhu i na expozicích se toto téma také odrazilo.

V České národní expozici na 5G semináři zaznělo, jak se daří první pětici českých měst implementovat principy Smart Cities za pomoci 5G sítí, jak v tom pomáhá stát a jaké možnosti nabízí sítě nových generací českým městům v jejich rozvoji. Zavádění 5G sítí v ČR pokračuje, pilotní projekty pro lepší život obyvatel postupně realizuje Bílina, Jeseník, Karlovy Vary, Plzeň i Ústí nad Labem, tato města zvítězila v soutěže MPO a MMR 5G pro 5 měst. Z Národního plánu obnovy je tak v Plzni v přípravě projekt autonomní tramvaj – rozvoj polygonu s podporou 5G a například v Ústí nad Labem se počítá se zvýšením dopravní bezpečnosti v ulicích a monitoringem bezpečnosti účastníků silničního provozu, resp. s rozvojem polygonu U SMART a využitím technologií LiDAR a analýzy obrazu.

Česká strojírenská firma Hestego dnes představila inovativní řešení v doručování zásilek – Boxie. Toto řešení využívá úložný box a aplikaci. Pokud jste z těch, kteří nemají s doručovateli trpělivost, pak byste nad touto službou měli začít uvažovat.

Boxie je chytrý zásilkový box, který lidem umožní přijímat zásilky od dopravců přímo doma bez kontaktu s kurýrem. Kromě času a energie, který musíte vynaložit, abyste se s kurýrem setkali, vám tato služba nabídne také bezpečnost a pohodlnost.

 

Datum: 2.12.2021 16:01:00

Současně také

FUTURE MOBILITY

4. - 6.6. 2024


Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště