Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
4.-6.6. 2024

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

Tern Business představuje modulární řešení pro nákladní elektrokola


Kola a doplňky na míru pro přepravu malých, středních i velkých nákladů.

Odborníci na městskou mobilitu, firma Tern na veletrhu Eurobike představila široký sortiment nákladních elektrokol a příslušenství. Produkty od Ternu jsou optimalizovány na tzv. „last mile delivery“, tedy dodání zboží z distribučního depa příjemci. Zákazník si může vybrat jak z řešení pro lehké a rychlé doručování potravin, tak pro dodávání těžkých zásilek, a to až do 150 kg a 1,5 m3. Flotily nákladních elektrokol Tern již operují v New Yorku, kde doručují Whole Foods objednávky, ve Stockholmu vozí zákazníkům rychlé nákupy a na Novém Zélandě je dennodenně využívají pracovníci pošty při rozvozu písemných zásilek i balíků.

V hustě obydlených a rušných městech jsou nákladní elektrokola často tím nejlepším způsobem, jak někam doručit zboží,“ uvádí Michael McManus, manažer projektu Tern Business. „Nákladní elektrokola jsou schopna doručit za hodinu více zásilek, protože na jejich provoz nemá dopravní situace velký vliv, lze také volit z více tras a dají se zaparkovat blíž k místu vyzvednutí a doručení. Další výhodou využití nákladních elektrokol v logistických společnostech je výrazné snížení uhlíkové stopy, přínosem pro obec pak snížení intenzity dopravy a nižší míra znečištění hluku i ovzduší. Je tedy naprosto evidentní, že nákladní elektrokola jsou výhodná pro všechny strany, proto je pro nás velmi důležité zasadit se o jejich rozšíření.

Tern má v sekci nákladních kol na veletrhu Eurobike stánek Business Solutions, kde si návštěvníci mohou různé konfigurace kol od Ternu vyzkoušet.

Nákladní boxy  

Nové nákladní boxy od Ternu jsou optimalizovány pro městské doručování s více zastávkami, například v případě poštovních zásilek či balíků. Boxy, vyráběné na míru ve Francii, jsou díky nýtované kovové konstrukci a uzamykatelnému víku zabezpečeny proti krádeži, a navíc jsou odolné vůči povětrnostním vlivům.

Nákladní Cargo Box 300 pro model GSD má objem přibližně 300 litrů. Je určen pro přepravu těžkých nákladů a zásilek, vnitřní přihrádky pomáhají lépe zorganizovat místo pro balíky různých velikostí. Nákladní Cargo Box 37 má rozměry 30 x 40 cm a je určen k upevnění na přední nosič Transporteur Rack, který lze namontovat na jakékoli nákladního kolo od Ternu.

Stojan Cargo Kickstand 

Při nakládání a vykládání je u jízdního kola klíčovým aspektem stabilita. Pokud na něm není namontovaný správný stojan, těžké předměty nebo nevyvážený náklad mohou kolo převrátit.

Přídavné nohy Lockstand QuadStruts od Ternu jsou určeny pro nákladní elektrokolo GSD a se základním stojanem tak poskytují nejlepší stabilitu ve své třídě. Patentovaný design čtyřnohého stojanu udrží až 100 kg. Na modelu GSD fungují nohy QuadStruts společně se stojanem Atlas Lockstand, používání je tedy stejně snadné jako u běžného stojanu.

Protože v cykloprůmyslu neexistuje oficiální norma pro stojany na kola, firma Tern pro stojan Lockstand QuadStruts společně s přední německou zkušebnou EFBE vyvinula vlastní zkušební protokol. Stojan vydrží 30 000 cyklů vyklopení/sklopení při zatížení 100 kg, což odpovídá přibližně 3 rokům každodenního náročného komerčního používání při maximálním zatížení.

Adaptér na vozík Carla Cargo 

Společnost Carla Cargo se sídlem v Německu vyrábí jedny z nejoblíbenějších komerčních vozíků pro jízdní kola na světě. Po připojení ke kolu GSD jejich vozík uveze až 150 kg nebo 1,5 m³ nákladu, čímž se nákladní kapacitou dostává na úroveň velkého SUV nebo malé dodávky.

Tern pro připojení vozíku Carla Cargo k nákladním kolům Tern GSD, HSD a Quick Haul zkonstruoval své vlastní adaptéry.

Tern FleetTracker 

Flotila nákladních elektrokol je hodnotný majetek, který je třeba sledovat, udržovat v dobré stavu a efektivně využívat. Nové sledovací zařízení Ternu, FleetTracker, od společnosti WeMo bylo navrženo přesně pro tento účel. Skládá se z telematické jednotky a softwarové cloudové platformy pro kompletní správu celé flotily. Tern při vývoji zařízení FleetTracker spolupracoval se společností WeMo Scooter, která na Tchaj-wanu provozuje flotilu 10 000 sdílených elektrokoloběžek. Zařízení obsahuje:

Telematická jednotka

 • Konstantní 4G připojení pro zajištění bezpečnosti a sledování polohy
 • Dálkové odečítání údajů o elektrokole včetně ODO a % baterie
 • Kolizní senzory a dálkové hlášení kolizí
 • Napájení z baterie Bosch
 • Záložní baterie pro sledování GPS lokace a krádeží
 • Dálkové aktualizace (OTA) pro přidávání dalších funkcí

Cloudová softwarová platforma

 • Sledování polohy každého jízdního kola v reálném čase
 • Zónové monitorování (geo-fencing) – upozornění, že kolo se pohybuje mimo stanovenou oblast
 • Upozornění příjezdu na centrálu – kontrola, zda jsou všechna kola v určený čas zpět
 • Provozní historie každého kola
 • Historie údržby každého kola
 • Prediktivní plánování údržby na bázi umělé inteligence

Kola pro všechny typy podnikání 

Program Tern Business pomáhá organizacím integrací jízdních kol do jejich obchodní činnosti získat konkurenční výhodu. Společnosti, které hledají řešení pro svůj vozový park, si mohou dle svých potřeb vybrat z několika modelů, včetně:

 • GSD: Pro přepravu těžkého nákladu, nejvyšší povolená hmotnost 200 kg.
 • HSD: Pro přepravu středně těžkého až těžkého nákladu, nejvyšší povolená hmotnost 170 kg.
 • Quick Haul a Short Haul: Pro rychlé doručení lehkého nákladu, nejvyšší povolená hmotnost 150 kg (QH) a 140 kg (SH).

Všechny výše uvedené modely kol jsou kompatibilní se stále se rozrůstající řadou Tern doplňků, což usnadňuje přizpůsobení kola k různým účelům, možnost využití loga a dalších prvků.

Dostupnost 

Všechny nové produkty ze sekce Tern Business budou dostupné ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Pro více informací o cenách, dostupnosti a možnostech upravení na míru pro zákazníka nás neváhejte kontaktovat.

Další informace o komerčních řešeních, která nabízíme, najdete na webu ternbusiness.com.

 

Datum: 9.8.2022 7:43:00

Současně také

FUTURE MOBILITY

4. - 6.6. 2024


Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště