Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
4.-6.6. 2024

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

Trendy v chytrých městech představí veletrhy URBIS a FUTURE MOBILITY


Od 20. do 22. září proběhnou na brněnském výstavišti Veletrh chytrých řešení pro obce a města URBIS SMART CITY FAIR a nový projekt zaměřený na dopravu FUTURE MOBILITY. Akce jsou začleněny do Evropského týdne mobility, v souvislosti s českým předsednictvím v Radě Evropské unie se na výstavišti odehraje konference URBAN MOBILITY DAYS. URBIS a FUTURE MOBILITY jsou určeny hlavně představitelům obcí a dále všem, kteří se pohybují v oboru dopravy. Zástupci samospráv mají vstup zdarma po celé tři dny. Poslední den jsme pak na výstavišti připravili Den čisté mobility, vstup na výstaviště je zdarma, je připraven program pro širokou veřejnost a především seznámení s bezemisními a nízkoemisními dopravními prostředky a přepravními systémy pro budoucnost založenými na alternativních pohonech, preferenci hromadné dopravy, sdílení a digitalizaci.

Koupit vstupenku

URBIS i FUTURE MOBILITY mají pak svou výstavní část v pavilonu A, na venkovních plochách bude instalováno Demo City, kde budou probíhat praktické ukázky. Ve spolupráci s Centrem dopravního výzkumu, firmami Roboauto a Artin se bude na výstavišti pohybovat autonomní minibus. V Demo City budou k vidění cargo kola jako nosiče zařízení a strojů pro údržbu například městského mobiliáře nebo distribuci zboží. Tyto exponáty reagují na rozvíjející se trend redukce automobilů v centrech měst.

Zástupci samospráv mají vstup zdarma

Zástupci samosprávy, zaměstnanci samosprávou řízené nebo vlastněné organizace mají na URBIS SMART CITY FAIR a FUTURE MOBILITY 2022 vstup zdarma. Stačí si vyžádat e-mailem kód, při jeho zadání v registraci získá zástupce samosprávy vstupenku s nulovou cenou. Více informací

Konference URBIS

Konference URBIS je rozčleněna do bloků Urbis Innovation, Urbis Environment a Urbis Management. Posluchači se seznámí s konkrétními zkušenostmi z českých měst a ze zahraničí – například z Poznaně, se zkušenostmi s elektromobilitou ve městech, využitím geotermálních technologií nebo s cestou k udržitelnému vozovému parku v dopravních podnicích. Středeční dopoledne bude věnováno současným trendům a výzvám městské inteligentní mobility. Podívejte se na podrobný doprovodný program. Zejména pro studenty je určen Ideathon, jehož účastníci budou hledat inovativní řešení pro města se zaměřením na městskou dopravu. Součástí konferenčního programu jsou také workshopy.

Souběžně proběhne na výstavišti konference URBAN MOBILITY DAYS.

FUTURE MOBILITY

je nový veletrh zaměřený na technologie, které v budoucnosti dopravu ovládnou. Zaměřujeme se na vše, co souvisí s digitalizací a autonomní mobilitou. K budoucnosti patří také eliminace emisí a počtu aut v centrech měst. V Demo City u pavilonu A se proto představí alternativní dopravní prostředky, například cargo kola, která mohou sloužit pro last mile delivery nebo nosiče prostředků pro údržbu městského mobiliáře. Určitě přijďte na představení autonomního minibusu, které proběhne ve středu 21. 9. v Demo City.

Den čisté mobility

22. září je na výstavišti určeno příznivcům alternativní mobility a široké veřejnosti včetně rodin. Celý den budou probíhat na venkovní ploše u pavilonu A programy prezentující například využití cargo kol nebo autonomii v dopravě. Vstup na výstaviště je tento den zdarma.

Více o Dnu čisté mobility

Výstaviště bude otevřeno od 9 do 17 hodin, nejvýhodněji lze získat vstupenky při nákupu na webových stránkách Veletrhů Brno. Vstup na všechny dny lze pořídit za 450 korun, jednodenní za 250 korun. 22. září je vstup na výstaviště zdarma, zástupci samospráv mají na výstaviště vstup zdarma po celé tři dny..

 

Datum: 19.9.2022 7:00:00

Současně také

FUTURE MOBILITY

4. - 6.6. 2024


Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště