Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
4.-6.6. 2024

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

URBIS SMART CITY FAIR 2022 bude výrazně rozšířen


V roce 2022 proběhne Veletrh chytrých řešení pro obce a města URBIS SMART CITY FAIR od 1. do 3. června. Plánuje se standardní průběh na brněnském výstavišti, akce naváže především konferencí a výstavní částí na předchozí ročníky, připravuje se také její výrazné rozšíření. Pořadatelé počítají se dvěma tisíci návštěvníky a společenskou akcí pro vystavovatele a účastníky konference na závěr prvního dne.

Konference URBIS SMART CITY FAIR 2022

Prvního a druhého června proběhne konference v pavilonu E, bude se zabývat především životním prostředím ve městech a obcích, digitalizací, mobilitou a managementem. Řečníci a témata budou propojeni s ostatními částmi URBIS SMART CITY FAIR, především autonomní mobilitou a prezentací smart projektů.

Výstavní část

Tato část veletrhu URBIS SMART CITY FAIR bude podobná jako minulých obdobích, prezentovat se budou vystavovatelé s řešeními pro obce a města, bude navíc rozšířená o prezentaci smart projektů. Podstatnou část by měli tvořit právě dodavatelé konkrétních dílčích řešení v prezentovaných smart projektech.

Autonomní mobilita

Autonomní mobilitu vidíme jako základ řešení nového systému mobility ve městech a změny dopravních zvyklostí obyvatel. Tato část přirozeně navazuje na ročníky 2020 a 2021, kdy se na veletrhu URBIS SMART CITY FAIR prezentovat projekt C-Roads implementující systémy C-ITS. V roce 2022 se budeme snažit zapojit české subjekty účastnící se probíhajících projektů zaměřených na autonomní a smart mobilitu a propojit část věnovanou autonomní mobilitě s konferencí.

Prezentace a hodnocení smart projektů

Podstatnou novinkou ročníku 2022 bude prezentace a hodnocení smart projektů. Obcím a městům nabídneme typizovanou prezentaci aplikovaných i zamýšlených chytrých řešení v obcích a městech. Tato část veletrhu URBIS bude sloužit především k načerpání informací pro návštěvníky a  ke vzájemné výměně zkušeností mezi prezentujícími obcemi. Každý z prezentovaných projektů bude ohodnocen URBIS smart indexem, který posoudí pokročilost projektu v několika oblastech – například v míře digitalizace, přínosu pro komunitu nebo pro životní prostředí. URBIS smart index určí mezinárodní komise. Tato část projektu bude také výrazně propojena s konferencí, bude možné analyzovat hlavní trendy a směry, kterými se projekty ubírají.

 

Datum: 6.10.2021 7:50:00

Současně také

FUTURE MOBILITY

4. - 6.6. 2024


Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště