Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
4.-6.6. 2024

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

URBIS SMART CITY FAIR v září ukáže, jak reagovat na aktuální a budoucí problematiku samospráv

 

Vzhledem ke koronavirové pandemii se konference chytrých měst přesouvá z červnového termínu na 2. až 4. září 2020. V těchto dnech se na brněnském výstavišti budou moci potkat všichni účastníci se zástupci evropských iniciativ a poskytovateli dotací, kteří nastavují podmínky pro SC a směr chytrých měst evropské úrovně.


Na jednom místě se sejdou odborníci na problematiku SC i představitelé firem, kteří nabízejí konkrétní řešení spolu se zástupci samospráv a aktivními občany, kteří tato řešení hledají. Součástí budou zejména představitelé lighthousových projektů, kteří se podělí o své zkušenosti a představí způsoby implementace smart řešení v praxi.

„Mezinárodní konferenci URBIS SMART CITY FAIR vnímám především jako příležitost pro setkání měst a regionů napříč Evropou a jejich vzájemné předávání znalostí a zkušeností s použitím nových technologií ve veřejné správě. Letošní zaměření veletrhu na zmírnění dopadu COVID-19 je příhodné a nejen městu Brnu může tato akce ukázat příklady dobré praxe z celého světa, které pomohou nastalou situaci zvládnout“, uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Třetí ročník akce nabídne ještě více prostoru a témat než předchozí ročníky. Hlavní tematické pilíře doplní i stěžejní problematika současné doby. V tomto směru veletrh přinese chytrá řešení pro zmírnění negativního dopadu v souvislosti s šířením COVID-19 a možné cesty k nastartování ekonomiky v období nastupující recese. Budou prodiskutovány zkušenosti představitelů veřejné správy z posledních měsíců i úspěšně implementovaná řešení v této krizové situaci. Veletrh také přiblíží, jaká technologická a organizační opatření využít, kde efektivně hledat úspory a jak zajistit další udržitelný rozvoj samospráv.

“Na přípravě akce usilovně pracujeme tak, aby byla co nejvíce účelná. Díky účasti evropských zástupců a samospráv se zkušenostmi s problematikou SC napříč Evropou, je jedinečná příležitost prezentovat chytré řešení či postupy. Máte-li nějaké řešení, které může jakkoliv pomoci samosprávám býti inovativními a zvládat problémy či výzvy, máte stále prostor je představit. Stačí kontaktovat náš tým.” uvedl Martin Videczký, ředitel projektu.

Letos veletrh přivítá ve významném zastoupení představitele evropské platformy EIP-SCC. The European Innovation Partnership on Smart Cities and Communities (neboli Evropské inovační partnerství pro chytrá města a komunity) je organizace podporovaná Evropskou komisí. Platforma sdružuje zejména města, malé a střední podniky, zástupce průmyslových odvětví, investory či vědce, kteří otázku smart cities řeší. Společně usilují o sdílení know-how, zefektivnění služeb, infrastruktury a technologických vylepšení, které vedou k růstu těchto společností. Na veletrhu bude mít tato platforma nejen vlastní expozici, ale také veřejné zasedání s prezentacemi zástupců Evropské komise i EIP-SCC, či setkání jednotlivých tematických iniciativ. Zástupci budou sdílet dosavadní zkušenosti a také zazní jaké plány má EK a jednotlivé iniciativy pro samosprávy. V rámci programu budou mít zástupci samospráv možnost sdělit svoje potřeby a názory.

,,Vidíme jako příležitost oslovit region CEE a URBIS má ambici být ideální platformou pro sdílení zkušeností, dějištěm budoucího směřování či místem zjišťování skutečných potřeb samospráv. Brno se tak zařadí do pomyslné mapy SC akcí v Evropě po boku Smart City Expo World Congress v Barceloně a Nordic Edge Expo v norském Stavangeru. “ řekl Georg Houben, referent pro oblast politiky na Generálním ředitelství Evropské komise pro energetiku.

Program 2 + 1 den inspirace

První dva dny veletrhu nabídnou bohatý program na brněnském výstavišti. Hlavní podium přinese komplexní přehled a manažerské shrnutí problematiky Smart Cities. Připraveny budou konference, workshopy, odborné panely, prezentace vystavujících technologických firem i odborníků. Třetí den přinese konkrétní ukázky úspěšného zavedení smart řešení přímo ve společnostech jižní Moravy.

Novinkou je také simulace URBIS CITY, která umožní prohlídku jednotlivých smart řešení přímo v areálu brněnského výstaviště a názorně odpoví na otázku, jak vypadají taková řešení v praxi.

Zlatá medaile URBIS a URBIS SPEAKER AWARD

Zlatá medaile si nese téměř šedesátiletou tradici a je spojena s výběrem toho nejlepšího, co veletrh nabízí. Cenu uděluje odborná porota, jejímiž členy jsou čeští i mezinárodní odborníci. Toto prestižní ocenění je jedním z argumentů, jenž přesvědčí zákazníky o kvalitě daného smart řešení. Letos se porota zaměří především na jednotlivé kategorie představených produktů a inovativních řešení.

URBIS SPEAKER AWARD bude udělena na základě hlasování návštěvníků. Ti sami vyberou nejpřínosnější výkony zúčastněných řečníků. Nejzajímavější informace nebo zkušenosti v oboru budou oceněny tímto jedinečným certifikátem kvality.

 

Sledujte stránky www.smartcityfair.cz, kde budou postupně doplňovány aktuální informace.

Datum: 27.4.2020 13:38:00

Současně také

FUTURE MOBILITY

4. - 6.6. 2024


Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště