Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
4.-6.6. 2024

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

Zvukové detektory SED mohou zachránit život


Česká republika se může pochlubit řadou inovací z pera chytrých inženýrů, jednou z nich je i zvukový detektor vyvinutý v Plzni společností JALUD EMBEDDED. Sound Event Detector je zařízení, které je schopné rozlišit zvuky alarmující kriminální činnost nebo stav ohrožení – panický lidský křik, střelbu, zvuk bourajícího automobilu. Na rozdíl od videokamery, která spíše slouží pro zpětný monitoring záznamu, zvukový detektor vyhodnotí situaci okamžitě a vyšle signál operátorovi.

O český výrobek je zájem i v zámoří

Předvádíme zde detekci nebezpečných zvuků a přidáváme kamerovému systému další smysl. U nebezpečných událostí hrají roli doslova vteřiny, a proto jsme vyvinuli řešení a zařízení, které dokáže zkrátit dobu přivolání integrovaného záchranného systému zhruba ze sedmi minut na méně než 5 vteřin. Našim detekovaným zařízením nebo integrací do stávajícího kamerového systému dokážeme rozpoznat lidský křik, tříštění skla, střelbu, do budoucna i autonehodu, kvílení brzd a podobně,“ představuje SED Lukáš Svoboda z firmy JALUD EMBEDDED, která výrobek vyvinula a vyrábí.

Systém funguje zcela autonomně, využíváme hluboké neuronové sítě na rozpoznávání zvuků, za poslední roky jsme vytvořili poměrně robustní databázi, kde máme zhruba 350.000 vzorků dat, ze kterých se neuronová síť učí. Zařízení pak zcela autonomně pošle do operačního střediska informaci, že došlo k nebezpečné události. Můžeme dokonce lokalizovat přesné místo události, na základě lokalizace udělat návaznost v systému, který je už v operačním středisku integrovaný a otočit pak na dané místo kameru,“ prozrazuje schopnosti zařízení Lukáš Svoboda. Využití nachází SED v municipalitách, integrovaný je už v Plzni a Ostravě, v zahraničí jsou instalace například v Amsterdamu, Sao Paulu, aktuálně běží několik konceptů v Anglii a Americe. Nově spolupracuje firma i s Fakultní nemocnicí v Plzni.

NEMOCNICE VYZKOUŠÍ NOVÝ BEZPEČNOSTNÍ PRVEK

V Plzni testují čidla, která rozeznají výstřel. Mají pomoci policii

Riziková místa budou hlídat senzory, rozpoznají střelbu i panické výkřiky

Areál v Plzni napadli ozbrojení sabotéři. Šlo o test ochrany kritické infrastruktury

soundeventdetector.eu

 

Datum: 22.9.2022 16:47:00

Současně také

FUTURE MOBILITY

4. - 6.6. 2024


Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště