Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WELDING
3.-7.10. 2016

Mezinárodní veletrh svařovací techniky

Statistická data - MSV, IMT, FOND-EX, WELDING, PLASTEX, PROFINTECH 2016

 

Společná statistika pro MSV, IMT, FOND-EX, WELDING, PLASTEX, PROFINTECH 2016

1 708 vystavujících firem ze 34 zemí
84 210 návštěvníků z 52 zemí
42 784 m2 čisté výstavní plochy

Řekli o veletrzích

Miloš Zeman, prezident České republiky
To, že je zde na veletrhu 150 čínských vystavovatelů a asi 500 čínských hostů, otevírá novou etapu ve spolupráci obou zemí.

Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu ČR
Pro člověka, který pochází ze strojírenství, to je balzám na duši, když může navštívit takovýto krásný veletrh.

Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR
Jsem hrdý na to, že máme v Brně tento krásný veletržní areál a úžasnou tradici Mezinárodního strojírenského veletrhu, který se vypracoval na jeden z nejdůležitějších veletrhů v Evropě a možná i ve světě.

Jiří Kuliš, generální ředitel Veletrhy Brno, a.s. (na Sněmu SPD ČR)
Veletrh nemůže existovat bez silného domácího průmyslu. Pokud by nebyl v této zemi průmysl, tak by nebyl ani tento veletrh.

Jiang Zengwei, předseda čínské Rady pro podporu mezinárodního obchodu CCPIT
Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně považujeme za platformu, díky níž chceme podpořit vzájemnou spolupráci v oblasti strojírenské výroby a více tak posílit průmyslovou, obchodní, hospodářskou a investiční spolupráci a dialog se všemi zeměmi světa.

Jiří Kuliš, generální ředitel Veletrhy Brno, a.s. (projev na oficiálním zahájení Čínského národního pavilonu)
Naše představa je, že Čína vyrábí miliardy laciných ponožek a hraček. Čína je ale moderní země s moderní infrastrukturou. Připravili jste „China Expo“, které ukazuje, že Čína je na dobré cestě od Made in China (vyrobeno v Číně) opět k Invented in China (vymyšleno v Číně).

Cheng Yongru, ekonomický a obchodní rada velvyslanectví Čínské lidové republiky v ČR
Je to poprvé, co se Čína účastní MSV jako partnerská země. Pro česko-čínské vztahy jde o historický moment a příležitost pro rozvoj konkrétní spolupráce a obchodních vazeb. Čínský průmysl se rozvíjí dynamickým tempem, což nabízí českým technologicky vyspělým a konkurenceschopným firmám řadu příležitostí k uplatnění, a právě MSV je k rozvoji spolupráce výbornou platformou.

Jan Mládek, ministr průmyslu a obchodu
Jsem rád, že tento veletrh vydává pozitivní signál o české ekonomice a že tématem veletrhu je opět Průmysl 4.0.

Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR
Dovolte mi, abych poblahopřál Veletrhům Brno k mimořádně úspěšnému veletrhu. Je to asi dvacátý veletrh, kterého se zúčastňuji a myslím, že tento patří mezi ty nejlepší.

Petr Vokřál, primátor Statutárního města Brno
Je vidět, že veletrh smysl má, že se vám daří a že máte co vystavovat.

Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR (při oficiálním zahájení MSV)
Na sněmu svazu jsme vyslovili ambici se dostat mezi 20 nejkonkurenceschopnějších zemí světa. Vážený pane předsedo vlády, jsem rád, že právě esemeskuješ, že průmyslu se daří, což tento veletrh potvrdil.

Vladimír Bärtl, náměstek ministra průmyslu a obchodu
Pro průmysl a strojírenství je MSV něco jako Karlovy Vary pro filmový průmysl. Děkujeme všem vystavujícím, které vnímáme jako filmové hvězdy.

Jiří Kuliš, generální ředitel Veletrhy Brno, a.s. (na oficiálním zahájení MSV)
Veletrh neohrožoval v posledních letech internet, ale hospodářská deprese. Veletrhy tu byly sto let a budou zde dalších sto let. Stále je potřeba se potkávat, poznávat se a obchodovat tváří v tvář.

Filip Geerts, generální ředitel Evropské asociace výrobců obráběcích strojů
Na letošním ročníku MSV Brno mě nejvíce zaujal vysoký počet vystavovatelů, designová a technická úroveň jednotlivých expozic, jakož i soustředění na klíčová témata kampaně Průmysl 4.0. Rovněž bych rád ocenil velký zájem nejvyšších státních činitelů České republiky o problematiku strojírenství.

4ISP, s.r.o., Carl Fruth, majoritní vlastník firmy
Přestože je firma 4ISP na MSV relativním nováčkem – vystavujeme teprve potřetí – pronajali jsme si letos celý pavilon Y pouze pro sebe. Přivítali jsme v něm přes deset tisíc zákazníků, kteří se nejvíce zajímali o vláknové lasery pro dělení materiálů. Celkově jsme přímo na veletrhu uzavřeli kontrakty v hodnotě dvaceti pěti milionů korun a prodali dvanáct strojů.

ABB s.r.o., ABB Robotika, Anna Vondráčková, marketingová manažerka
Mezinárodní strojírenský veletrh je skvělým místem pro upevnění a navázání obchodních vztahů, představení technologických novinek a také prostorem pro sdílení nových poznatků a diskusi nad aktuálními tématy. Expozice společnosti ABB se i letos těšila obrovskému odbornému zájmu, zájmu vzdělávacích institucí a médií. AIR PRODUCTS spol. s r.o., Martina Svobodová, marketingový specialista Veletrhu WELDING se účastníme vždy jednou za čtyři roky. Jde o prestižní záležitost, čili zde být musíme. Navíc jsme letos získali další potenciální zákazníky. Podle nově získaných kontaktů byl tento ročník lepší než před čtyřmi lety. S veletrhem jsme byli spokojeni.

ALFA IN a.s., Ivan Řídký, vedoucí divize
V Brně na veletrhu naše firma být musí. Pokud mohu zhodnotit, oproti minulým ročníkům je tento nejlepší za posledních asi pět let. Roste technická úroveň exponátů, což považuji za normální, ale též počet vystavovatelů i návštěvníků vzrostl. Mnoho návštěvníků přišlo již první den, což nebývalo zvykem. Naši pracovníci se v expozici nezastavili. Jako vždy jsme představili řadu novinek. Byli jsme velice spokojeni.

Alfleth Engineering s.r.o., Pavel Kunert, obchodní zástupce
Rádi jsme do Brna přijeli, abychom mohli představit naše novinky dlouhotočných soustružnických automatů. Návštěvnost byla ještě lepší, než jsme předpokládali. Do naší expozice přicházeli zájemci, kteří věděli, o co se jedná. Zájem byl velký, pro firmu byl veletrh úspěšný. Přijeli i zájemci ze zahraničí, nejvíce ze Slovenska a Rakouska.

DATRON-TECHNOLOGY s.r.o., Jiří Malůš, jednatel
S průběhem letošního veletrhu jsem velice spokojen. Potěšilo mne, že jsme tu měli kromě českých a slovenských zákazníků i zahraniční zájemce z Polska a Maďarska. Dá se to částečně připsat i novince DATRON NEO, kdy jsme v české a slovenské premiéře představili náš nejnovější počin v oblasti obráběcích strojů, který revolučním způsobem mění obsluhu obráběcího stroje a kolem jehož dotykového ovládání se tvořily hrozny návštěvníků.

DMG MORI Czech s.r.o., Petr Vladík, obchodní manažer
O veletrhu mohu hovořit pouze v pozitivech, letošní ročník MSV se firmě líbil. Představili jsme 14 strojů v pavilonech P a Z a všechny jsou nové nebo inovované. Obchodní schůzky probíhaly nepřetržitě. Navštívila nás řada stávajících i nových zákazníků a navázali jsme nové kontakty. Byli jsme spokojeni.

Festo, s.r.o., Václav Lacina, marketingový manažer
Veletrh byl pro firmu úspěšný, návštěvnost naší expozice byla vyšší než při minulé účasti. Veletrh navštěvujeme v dvouletých cyklech. Přínos pro nás má v kontaktu se zákazníky, kdy se setkáme se všemi na jednom místě. V Brně máme prakticky všechny obchodní zástupce, technickou podporu a spoustu výrobků. Na veletrhu jsme předvedli všechny novinky.

GÜHRING s.r.o., Václav Poustka, obchodně technický zástupce
Návštěvnost byla po celou dobu veletrhu dobrá. Obchodní jednání v naší expozici probíhala v průběhu celého dne, všichni byli vytíženi. Zájem o naše produkty byl skutečně velký. Zaměřujeme se především na nové projekty pro naše stálé zákazníky, se kterými diskutujeme o investicích do budoucna. Právě tento cíl byl pro nás v Brně stěžejní a podařil se. Při běžné práci v roce totiž na to není čas. Byli jsme s veletrhem spokojeni.

Hüttenes-Albertus CZ s.r.o., David Hošák, manažer prodeje
Jsme velký výrobce, který na trhu působí padesát let, takže nás většina návštěvníků zná. Pro nás je veletržní účast samozřejmostí a především společenskou událostí, na které je příjemné potkat se s partnery a říci si, co budeme dál společně dělat.

ISCAR ČR s.r.o., Zdeněk Roubíček, jednatel
S veletrhem jsme byli jako vždy spokojeni. Návštěvnost byla dobrá, navíc jsme navázali nové kontakty a uspořádali řadu obchodních schůzek. Prezentovali jsme také spoustu novinek, k tomu ostatně veletrh slouží a byl o ně zájem.

Ludačka Machine Tools s.r.o., Zbyněk Ludačka, jednatel
Letošní veletrh se vydařil, přímo na výstavišti jsme uzavřeli kontrakt se společností ZKL Brno, a.s., v hodnotě 1,5 milionů eur. Návštěvnost na veletrhu byla dobrá, bylo vidět, že o MSV v Brně se zvýšil ze strany vystavovatelů zájem. Stejně jako každý rok jsme jej využili k obchodním schůzkám a řadě dalších jednání a získali přehled o novinkách ve strojírenském průmyslu.

Misan s.r.o., Miroslav Morávek, marketing
Na strojírenském veletrhu vystavujeme už dvacet let. Zázemí má nejvyšší standard široko daleko. Představili jsme novinku – pětiosý obráběcí stroj – který měl v Česku premiéru. Zájem byl i o technologii laserového spékání kovového prášku – tento stroj také nebyl v ČR ještě prezentován. S veletrhem byla firma spokojena.

PILOUS – pásové pily, spol. s r.o., Karel Doubrava, jednatel
Jako vždy naše firma představila na strojírenském veletrhu v Brně dvě novinky. Přišlo více návštěvníků než v minulém roce a přímo na veletrhu jsme uzavřeli slušné množství objednávek. Mile nás překvapilo, že firmy mají zájem o větší sofistikovanější pily, prostě mají více zakázek a potřebují nakoupit moderní stroje. Patříme k tradičním vystavovatelům a jako vždy je pro nás veletrh přínosem.

PRESSENTECHNIK s.r.o., Vladimír Šimůnek, jednatel
Na veletrh jezdíme 17 let, ale vždy naši expozici navštíví někdo nový, kterého neznáme, což má pro nás velký význam. Účast na veletrhu má na firmu velký hospodářský dopad, vždy se vyplatila. Musím pochválit brněnské veletrhy ze všech stran, zejména organizátory. Máme několik stovek zákazníků, na veletrhu s nimi máme možnost konzultovat dlouhodobé plány. Pro nás má veletrh obrovský význam.

Regionální hospodářská komora Brno, Radek Kopecký, manažer Kontakt-Kontrakt
Během dvou dnů proběhlo přes 600 jednání. Měli jsme tu například velkou skupinu z Turecka, z Ruska, byla tu i spousta slovenských firem, do akce se zapojilo 13 korejských vystavovatelů. Myslím si, že letos se akce nadmíru vydařila, poměr českých a zahraničních firem byl vyvážený a přidaná hodnota přeshraničních schůzek tak byla velká.

Renishaw s.r.o., Josef Sláma, generální manažer
Na veletrhu se nám líbilo, rádi vždy do Brna jezdíme, neboť se setkáváme s představiteli firem, které používají naši techniku. Také se od zákazníků dozvíme, co oni vyžadují a jaké úpravy by na strojích požadovali. Internet totiž není všechno, zákazníci si potřebují zařízení osahat a podívat se, co dovede.

SA Trade s.r.o., Pavel Dubský, produktový manažer PROMA
Letos slaví značka Proma dvacetileté výročí na evropském trhu. Na veletrh jsme si pozvali naše exkluzivní partnery a také jsme navázali spoustu nových kontaktů. Těší nás, že se k nám vrací naše stará klientela a požaduje od nás nové obráběcí stoje, rozšiřují své portfolio ve stejné značce. Pro firmu byl letošní veletrh, a to jak z hlediska návštěvnosti, tak obchodně, úspěšný.

Stema-Tech s.r.o., Karl Stelc, marketing
Z pohledu naší firmy lze veletrh hodnotit velmi pozitivně. Odborníci se zajímali o naše novinky, zejména laser, který dokáže propálit 25mm černou ocel, což je světový unikát. Dokonce jsme v Brně prodali na místě tři stroje v celkové hodnotě asi za milion eur. Veletrh nám také pomáhá zjistit, ve kterém teritoriu mají firmy zájem naše stroje kupovat, což se nám v Brně daří.

Svaz sléváren ČR, Josef Hlavinka, výkonný ředitel
Stánek Svazu sléváren je co do plochy největší za dobu existence veletrhu FONDEX, máme tu 16 členských firem. Chtěli jsme průřezově ukázat, kam se posunul náš obor. V poslední době se ve slévárnách ve velké míře zavádějí informační a řídicí systémy s tím, jak roste tlak na množství odlitků, termín a kvalitu.

TAJMAC–ZPS, a.s., Marek Hala, vedoucí prodeje CNC divize
Návštěvnost v Brně byla již tradičně dobrá. Brno si totiž drží standard, ať je krize či není. Každý rok míváme na veletrhu běžně na dvě stovky jednání a snažíme se představovat techniku. Letos jde zejména o stroj, který získal zlatou medaili. Navíc jsme se zde setkali s dealery nejen z Česka, ale i z ostatních zemí. MSV v Brně patří v Evropě z hlediska návštěvnosti k nejlepším svého druhu.

TRUMPF Praha, spol. s r.o., Markéta Machačová, odbyt strojů
Veletrh se pro firmu vydařil, neboť jsme v Brně přímo na místě uzavřeli několik kontraktů. Uskutečnila se také spousta obchodních jednání. Letošní návštěvnost byla dobrá. Veletrhu se účastníme pravidelně, rádi tedy přijedeme i příště.

Tungaloy Czech s.r.o., Tomáš Štourač, obchodní zástupce
Veletrh byl jako celek pro naši firmu přínosem, do naší expozice přišlo hodně zájemců, poznali jsme řadu nových možných klientů, kteří s námi chtějí obchodovat. Máme už v kalendáři mnoho sjednaných termínů na schůzky. Pro nás veletrh naprosto splnil svůj účel. Prostě jsme se v expozici nezastavili. Práce bude po veletrhu dost. Letos jsme představili více než tisíc nových produktů.

Valk Welding CZ, s.r.o., Jakub Vavrečka, manažer
Naši účast na veletrhu lze považovat za úspěšnou, návštěvnost byla dobrá. Samozřejmě jsme měli smluvené schůzky, ale firmu navštívili i noví klienti. Opravdu letošní ročník hodnotím velice slušně, myslím, že celková úroveň veletrhu byla vysoká.

Vydavatelství Nová média, Jan Homola, organizátor odborných fór
Rekordní počet 477 registrovaných návštěvníků na konferenci o 3D tisku ukázal, že české podniky toto téma opravdu zajímá. Také v celoevropském měřítku se jednalo zřejmě o dosud největší konferenci svého druhu. Pozornosti se těšil i první ročník konference pod názvem Fórum průmyslové robotiky, přišlo na něj na 120 registrovaných návštěvníků. Téma tzv. kooperativní robotiky je obrovský trend. Vsadil bych se, že za rok zde na MSV uvidíme desítky kooperativních robotů, tak jako jsme to před třemi lety mohli predikovat u 3D tiskáren.

Yamazaki Mazak Central Europe s.r.o., Stanislav Kovanda, obchodní manažer
Na českém trhu fungujeme od roku 2012, expozice v Brně se každým rokem od té doby rozrůstá. Rok od roku máme větší návštěvnost, o veletrhu v Brně si totiž vedeme statistiku s konkrétními dotazy na stroj. Firma byla na veletrhu velice spokojená. Například jsme přímo na veletrhu prodali jeden stroj zákazníkovi ze Slovenské republiky v hodnotě asi 180 000 eur.

ŽĎAS, a.s., Stanislav Růžička, vedoucí oddělení Marketing a propagace
Patříme k pravidelným účastníkům MSV, důkazem toho je i vysoká návštěvnost v naší expozici. Navštívili nás nejvyšší představitelé firmy z Číny, se kterou jsme se sloučili. Se svou účastí jsme byli spokojeni a sami zákazníci se přesvědčili, že jsme silnou firmou a prakticky se nic nemění směrem k zákazníkům. Musím říci, že veletrh má letos vyšší úroveň než minulý ročník.

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště