Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOODTEC
---

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

Dudr Tolls s novými bruskami pilových pásů Shark 200 a 600

 

Zlínská rodinná firma Dudr Tools působí v oblasti dřevozpracujícího průmyslu už čtvrt století. Zabývá se výrobou pilových pásů a kotoučů, jejich údržbou a servisem, provozuje vlastní vývojové centrum, spolupracuje s předními zahraničními výrobci. „Do naší nabídky jsme aktuálně přidali pilové brusky Shark společnosti Kohlbacher, které představujeme i tady na veletrhu WOOD-TEC. Konkrétně se jedná o brusky pilových pásů Shark 200 a Shark 600,“ říká projektová manažerka Kateřina Čapáková.


Shark 200 je zařízení, určené pro vybrušování profilů a udržování ostří pilových pásů. Jedná se o automatickou brusku německé kvality, která je upravena pro český trh tak, aby představovala ekonomicky přijatelnou variantu i pro malé a střední výroby. Bruska Shark 600 je profesionální stroj, vhodný pro střední a velké dřevozpracující provozy, jehož výhoda spočívá zejména v pevném diamantovém orovnávači, který na základě stálé trajektorie zaručuje ideální profil orovnání brusného kotouče. Opět se jedná o stroj upravený na základě zkušeností přímo pro zákazníky, nikoliv o sériovou výrobu.

Právě péče o zákazníka je hodnotou, kterou firma staví na jedno z předních míst. „Naše výjimečnost spočívá v tom, že nespolupracujeme se zákazníky jinak než osobně. Pokud získáme nového nebo potenciálního klienta, vždycky za ním přijedeme, i kdyby to mělo být na druhý konec světa. Létáme do Asie, do Austrálie a dalších destinací, takže naše klientela se už rozrostla na 700 zákazníků po celém světě,“ dodává Kateřina Čapáková s tím, že firma jako jediná v republice zajišťuje v týdenních intervalech rozvoz vlastními vozy k zákazníkům v Česku i blízkých státech - v Německu, Rakousku, Polsku a na Slovensku. Na delší trasy využívá služby externích přepravních společností. Ročně najezdí přes 600 tisíc kilometrů. 

Společnost je unikátní také tím, že má ve Zlíně vlastní vývojové centrum s dvacítkou zaměstnanců. „Máme letité zkušenosti, výborný strojový park i personální obsazení tohoto oddělení, tak můžeme vyvíjet nové technologie, díky kterým se posunujeme dopředu. Jedná se například o nové kamerové systémy se strojovým viděním, využíváme optické měření a podobně. Někteří zaměstnanci u nás působí od vzniku firmy, ale současně spolupracujeme na vývoji prototypů se studenty nebo absolventy Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kteří přicházejí s novými nápady. V současné době nás čeká obrovská změna, neboť budeme stavět halu, abychom pokryli současnou poptávku. Budeme tak mít více prostoru pro výrobu i testování prototypů přímo ve výrobě,“ dodává projektová manažerka.

Datum: 31.10.2017 15:45:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem 2017

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště