Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOODTEC
---

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

TEKMA představuje široké portfolio i novinku z Hannoveru

 

Obchodní a servisní společnost TEKMA, která od roku 2005 navrhuje pro své zákazníky optimální technické a technologické řešení pro zpracování dřeva, výrobu nábytku a stavebně truhlářských výrobků, patří s veletržní expozicí o rozloze téměř 450 metrů čtverečních k největším letošním vystavovatelům. „Snažili jsme se průřezově představit celé portfolio našich strojů a technologií od různých výrobců, se kterými obchodujeme,“ říká Stanislav Beran, obchodní zástupce společnosti TEKMA.


Doma v Brně firma vystavuje průřez dřevoobráběcích strojů a technologií od takových dodavatelů, jako jsou BIESSE, CEFLA, COSTA LEVIGATRICE, GREDA, VOLPATO, MZ PROJECT, ORMA MACCHINE, PUTSCH MENICONI a CVM. „Nejvíce strojů tu máme od našeho hlavního dodavatele, italské společnosti Biesse. Novinkou je například vertikální CNC obráběcí centrum Brema EKO 2.2, které bylo poprvé oficiálně představeno široké veřejnosti na letošním veletrhu v Hannoveru. Je to model, který umožňuje obrábět dílce s osou Y až 250 mm, což v tomto vertikálním provedení je celkem rarita. Konkurenčních modelů, které to umí, není na trhu mnoho,“ dodává Stanislav Beran s tím, že další výhodou modelu jsou dvě nezávislé vrtací hlavy na ose Y, což výrazným způsobem zvyšuje kapacitu vrtání. „Od příštího roku bude tento model k dispozici i se zarážením kolíků, takže nabídneme ucelenou variantu těm výrobcům nábytku, kteří potřebují na nábytkářském dílci cokoliv vyvrtat a zarazit kolíky na spoje.“

Podobně jako další zástupci firem na WOOD-TECu zaznamenává Stanislav Beran oproti situaci před dvěma lety mírné oživení, a to jak ve veletržní návštěvnosti, tak v obecném zájmu výrobců investovat do nových technologií. „V minulých letech bylo hodně obchodů závislých na dotacích. Letos, navzdory tomu, že není vyhlášeno tolik dotačních programů na nové technologie, se výrobci pouštějí do investic, aniž by čekali na programy z EU,“ vysvětluje Stanislav Beran a dodává, že osobně vidí budoucnost svého oboru v rozvoji softwaru a propojování strojů se servisními středisky výrobců nebo prodejních firem přímo přes webové portály, což bude znamenat i zkrácení časů z hlediska přístupu k řešení servisních problémů.

Směrem do budoucnosti směřuje Stanislav Beran ještě jednu úvahu. „Velmi bych si přál, aby více mladých lidí mělo zájem o výrobu nábytku. Když vidím úbytek truhlářů, kteří opravdu umějí vyrábět nábytek, a současně slabý zájem mladé generace o to studovat tyto obory, byl bych rád, aby střední průmyslové školy, jako jsou v Bystřici pod Hostýnem nebo ve Volyni, našly dostatek studentů a vyrostla zde nová generace, která postupně nahradí pracovníky v předdůchodovém věku. Aby se doba trošku vrátila v tom smyslu, že lidé, kteří obor vystudují, neutečou, ale budou v něm s uspokojením pokračovat dál.“

Datum: 2.11.2017 10:16:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem 2017

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště