Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOTOSALON
5.-8.3. 2020

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

BURGER ARENA

 

Angel Grill přináší kvalitu z Nového Zélandu

8.3.2020

Angel Grill v BURGER ARENĚ působí skutečně jako andělé. Tento mladý franšízový projekt, který vznikl na Novém Zélandu našel své příznivce i v Česku. Angel Grill si zakládá především na čerstvosti a kvalitě používaných surovin. S každou objednávkou si přímo hrají, a navíc je to ještě baví.

Angel Grill přináší kvalitu z Nového Zélandu

Dietní burger je k mání u Ben Truck

8.3.2020

Úplně poprvé došlo ke spojení brněnského Motosalonu a Burger Areny a ukázalo se to jako skvělý nápad.

Dietní burger je k mání u Ben Truck

Ganéša je hravý stánek se zmrzlinou!

7.3.2020

Když dorazíte ke stánku Ganéša, klidně můžete popustit uzdu své fantazie a klidně spojit nejrůznější chutě. I ty, které zdánlivě k sobě vůbec nejdou. „Máme thajskou rolovanou zmrzlinu a různé příchutě. Vy, jako zákazník, přijdete, vyberete si dvě příchutě a my přímo před vámi ingredience nasekáme, srolujeme, nazdobíme, přidáme toping dle vaší chuti a ještě nějakou ozdobu.“

Ganéša je hravý stánek se zmrzlinou!

Burgery a motorky, jak se to rýmuje?

6.3.2020

V rámci veletrhu Motosalon na brněnském výstavišti je v pavilonu Z otevřená i Burger Arena, pravděpodobně největší vnitřní festival jídla v Česku. V ní se spojily dvě akce, Burger Fest a Burger Festival. Vznikla ojedinělá akce, největší jídelní lákadlo pořádané uvnitř. Na celou akci jsme se zeptali hlavního organizátora, Bedřicha Snášela.

Burgery a motorky, jak se to rýmuje?

My Chilli: Pálivé neznamená nezdravé!

6.3.2020

V BURGER ARENĚ najdete i pěkně ostrý stánek. Produkty mají na pultíku seřazené od nejméně pálivých až po ty nejpálivější omáčky. Jsou označené speciální stupnicí od jedné do pěti papriček, a ty s nejvyšším hodnocením rozhodně nejsou pro každého. Firmu před pár lety založili dva Brňáci. Byla to spíše legalizace koníčku, který se pěkně rozrostl a podotýkáme, že všechny produkty jsou stále vyráběny ručně.

My Chilli: Pálivé neznamená nezdravé!

Sladké království uprostřed BURGER ARENY

6.3.2020

La Donuteria přijela se svým vonícím stánkem na brněnské výstaviště ze Slovenska a rozhodně se mezi burgery neztratí. „Přinášíme čerstvé Hand Made donuty. Vlastně všechny si tu připravujeme a zdobíme. Máme 6 veganských, což znamená, že neobsahují žádné mléko, žádná vajíčka, med ani barvivo z korýšů. Jeden je neveganský – je se skořicí a s nutellou.“

Sladké království uprostřed BURGER ARENY

Patyzón: Důraz klademe zejména na čerstvost a kvalitu surovin

6.3.2020

Skvěle vypadajícím stánkem s burgery v BURGER ARENĚ je i Patyzón. A jestli si myslíte, že mají jen burgery ze zeleniny, tak jste na velkém omylu. Přesto nám nedalo se nezeptat, jak dospěli k takovému názvu. A odpověď byla docela překvapivá: „Je to nejškaredější zelenina, která je až krásná,“ zaznělo z úst provozovatele.

Patyzón: Důraz klademe zejména na čerstvost a kvalitu surovin

Brněnské řemeslné pivo

6.3.2020

Když navštívíte BURGER ARENU, nemáte šanci ji rychle opustit. A dost dobrých důvodů je k tomu celá řada. Jedním z nich je třeba zlatavý chmelový mok, který ochutnáte u stánku s názvem Brněnské řemeslné pivo. Co si máme představit pod tímto názvem? Malý pivovar, domácí výrobu a jak sami výrobci říkají „echt“ pivo.

Brněnské řemeslné pivo

Amici sbírá jedno ocenění za druhým

6.3.2020

Brněnská BURGER ARENA je skvělým nápadem – už jen proto, že zde můžete na jediném místě ochutnat burgery, které sbírají ocenění kvality i chuti v prestižních food soutěžích v Česku. Amici před deseti lety otevřelo první provozovnu v Brně na Michelské a dnes už jich má v Brně dalších 6 a celkově jich je 14. Díky franšízám expandují i mimo Brno, takže na burgerech si můžete pochutnávat v Praze, Ostravě a dalších městech.

Amici sbírá jedno ocenění za druhým

Dá se jíst očima? Zkuste to!

5.3.2020

Jestli ještě váháte, zda si zajít do Burger Arény, podívejte se na těchto pár foteček. Teprve se rozjíždíme a už tady vznikají takovéto dobroty a s blížícím se víkendem jich bude vznikat stále víc, budou chutnější, šťavnatější. Jedlíci se tváří spokojeně, tak přijďte a budete spokojení taky.

Dá se jíst očima? Zkuste to!

BURGER ARENA je spojení gastronomie a dobré zábavy

5.3.2020

Motosalon odstartoval podle plánu a celý areál se nese na vlně skvělé atmosféry. Milovníci jedné stopy se dočkali a rozhodně je, co prezentovat. Haly P a F obsadilo více než 150 firem, které zastupují 390 značek a celý jeden pavilon se soustředil jen a jen na blaho strávníků. BURGER ARENA je bez jakéhokoli přehánění spojením gastronomie a dobré zábavy. Obdivovatelé motocyklů a čtyřkolek si tak za burácení silných strojů mohou pochutnat nejen na burgerech nejvyšší kvality, ale i těch vegetariánských a veganských, či sladkých donutech, zmrzlině, kremrolích nebo slaných tyčinkách.

BURGER ARENA je spojení gastronomie a dobré zábavy

Burger arénu rozhodně nevynechejte

4.3.2020

Byli jsme za vás zkontrolovat, jak se daří budovat království burgerů, hranolek a dalšího bezva street jídla, a slibujeme, že nebudete zklamaní.

Burger arénu rozhodně nevynechejte

Dva náklaďáky masa, bazén piva. BURGER ARENA bude největší streetfoodový festival v Česku

Tuny burgerů, hektolitry piva. Tak bude vypadat největší krytý český streetfoodový festival BURGER ARENA, který odstartuje na brněnském výstavišti 5. března společně s veletrhem Motosalon. Při přípravě akce spojili síly pořadatelé dvou největších burgerových událostí v zemi – BURGERFEST a Burger Street Festival.


Čtyři dny a až šedesát tisíc strávníků. To je výzva, kterou před sebou mají Bedřich Snášel a Zdeněk Střížek. Pořadatelé dvou největší eventů, na kterých se desítky nejlepších burgerových podniků v zemi ucházejí o přízeň návštěvníků, se spojili a připravují BURGER ARENU.

„Obě akce – Burgerfest i třináctidílný putovní Burger Street Festival – mají skvělé jméno a desítky tisíc fanoušků. Burger Arena je ale pro nás společně výzva. Bude to největší, nejdelší a nejspíš i nejnavštěvovanější streetfoodový festival v zemi,“ popsal Bedřich Snášel, pořadatel Burger Street Festivalu.

60 stánků a foodtrucků najde zázemí v majestátním pavilonu Z brněnského výstaviště a v jeho blízkém okolí. „Arénu koncipujeme i s ohledem na březnový termín jako částečně open air a částečně indoor akci. Food zónu samozřejmě doplní i další program,“ popisuje Zdeněk Střížek, organizátor pražského Burgerfestu, největší masožravé akce svého druhu v Evropě.

Medailonky kuchařů | Program

Nejen pro motorkáře. Bavit se budou i rodiny s dětmi, slibují pořadatelé

BURGER ARENA odstartuje zároveň s největším středoevropským veletrhem motorek Motosalon. Na něj každoročně zamíří víc jak 60 tisíc návštěvníků. „BURGER ARENA stejně jako náš tradiční BurgerFest není jen o burgerech. Oslovuje hlavně ty, kteří se chtějí pobavit, dobře se najít a zažít kousek Ameriky ve vší své rozmanitosti. To do kombinace s motorkářským veletrhem dokonale zapadá a toto spojení má potenciál stanovit nový návštěvnický rekord,“ uvažuje Zdeněk Střížek.

Bedřich Snášel do arény nese know-how své burgerové road show, která se obvykle koná u nákupních center. „Naše cílová skupina je díky tomu trochu odlišná a spojením silných stránek obou akcí vytváříme něco skutečně jedinečného. Kromě motorkářů chceme přilákat i rodiny s dětmi, které tradičně chodí nejen na Motosalon, ale i na obě naše akce,“ vysvětluje Snášel.

Očekávatelný „burgerový“ sortiment doplní i další pochoutky a nápoje, které k burgerové kultuře neodmyslitelně patří. A pořadatelé slibují, že na své si přijdou i ti, kteří hovězí maso nemusejí. „Burger Arena bude i „vege“ a „gluten“ friendly. Jinými slovy – u vybraných prodejců budou k dostání i burgery s chutnou náhražkou masa a stejně tak bezlepkové housky,“ nastínil Střížek.

Všem typům návštěvníků je přizpůsobený i doprovodný program. Kromě cooking show na podiu, kde se představí čeští i zahraniční kuchaři a grill masteři, bude nachystaná škola vaření pro děti i dospělé, do arény přijede Jack Daniels truck.

Jedno vstupné platí i na veletrh

Pořadatelé odhadují, že za čtyři dny se na festivalu sní desítky tisíc porcí. „Předpokládáme, že se spotřebuje přes pět tun hovězího masa a návštěvníci vypijí kolem deseti kubíků piva. Pro představu – to jsou dvě plně naložené nákladní auta masa a zahradní bazén plný piva,“ vypočítává Snášel.

BURGER ARENA otevře ve čtvrtek 5. března a skončí v neděli 8. března. Otevřeno bude každý den od 9 hodin do 19 hodin, v neděli pouze do 17 hodin. Do arény se neplatí zvláštní vstupné, přístupná je všem návštěvníkům Motosalonu. Vstupenku na veletrh lze pořídit do konce ledna za zvýhodněných 200 korun, na místě pak bude vstupenka stát o 20 korun víc. Kromě BURGER ARENY čekají na návštěvníky dva plné pavilony motocyklových novinek, veletrh letos nově doplní i mistrovství světa motocyklových přestaveb a český šampionát motocyklových kaskadérů.

Více informací najdete na www.burgerarena.cz/.

VIDEO

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště