Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Proběhlé akce

TURNÉ skupiny KABÁT

aneb - Banditi di Praga po 30ti letech 

Ano, Kabát po dvou letech vyráží na jaře 2013 na Turné!

S ohledem na snahu přinést a zkoušet stále něco nové (a že nás to baví :-) ), přichystal Kabát unikátní projekt, kde dojde ke spojení s velkým Big Bandem!

Unikátnost tohoto projektu spočívá mimo jiné v tom, že kvůli atmosféře (ta část koncertu, kde bude Kabát vystupovat s Big Bandem, což bude skoro polovina koncertu) se celá scéna promění do designu „třicátých let“, tj. do stylu legendárních klubů a kabaretů z doby, kdy je navštěvovali Al Capone a jemu podobní „hejskové“ (doba americké prohibice).

Jde o okázalost a pompu, a hlavně pánové pozor… neměli by chybět mimo jiné ani krásné dobové tanečnice. Od nich se očekává, že doplní to, co se od Kabátu dnes již automaticky očekává (tj. bohaté videoprojekce, velkolepě pojatá světla, pyrotechniku, atd…) o nový, „živý rozměr“ scény.

A vůbec… nechte se překvapit! :-)

Projekt se v tichosti připravuje již cirka čtyři roky, a zkoušky jednoznačně potvrdili, že je to krok správným směrem. Že toto spojení je mnohem více dynamické, než (asi všemi, kteří mají rádi nestandardní řešení a hudební stylové propojení) očekávané a možné (bohužel již ale mnohokráte prezentované, a ne vždy šťastné) spojení se symfonickým orchestrem! Je to fakt “maso“!

Kabát nabídne samozřejmě své největší hity (otázkou je, které to přesně jsou…, pokud by jsme je ale nehráli, asi by nás fanoušci „rozcupovali“ :-)), ale objeví se i v posledních letech méně hrané skladby, ve kterých se již v originálních nahrávkách objevily atributy Big Bandu a Dixilandu, byť někdy v menším měřítku. A některé jsou opravdu „vypečené“!

Toto turné bude probíhat v halách a na zimních stadionech. Jde o šest exklusivních koncertů v ČR a tři koncerty se budou konat na Slovensku. Proč v ČR jen šest… Je to velmi náročný projekt, a chceme-li zachovat podobné ceny vstupenek jako na posledním turné v roce 2011, nezahltit už tak „přecpaný“ trh s koncerty, a postavit scénu tak jak chceme (některé haly prostě nevyhovují tomuto projektu, byť jsou i nové), tak jsme koncertů udělat méně. Mimochodem, již naši předkové říkávali (a měli recht), že někdy méně znamená více. Tak těm, kteří mají Kabát rádi, a nebydlí zrovna poblíž chystaných koncertů, se touto cestou omlouváme, a příště zase přijedeme až k Vám! Kdo to chce ale opravdu vidět, bude muset možná popojet, ale věřte nám, bude to stát za to!

Turné 2013:

  • 24.4.Pardubice - ČEZ Aréna
  • 27.4.Olomouc – Zimní stadion
  • 30.4.Ostrava – ČEZ Aréna
  • 2.5.Košice – Steel Arena
  • 4.5.Zvolen – Zimný štadión 
  • 7.5.Bratislava - Incheba
  • 9.5.Brno – BVV – Pavilon „P“
  • 11.5.Plzeň– Zimní stadion
  • 14.5.Praha – O2 Aréna

Fotogalerie / Reference

Virtuální prohlídka

Další služby

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště