Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Zájem o úpravu automobilů roste. I na veletrhu REHAPROTEX

 

Nejen úprava řízení pro ruční ovládání, ale i různá řešení pro usnadnění přepravy zdravotně postižených, speciální autoškola pro hendikepované a půjčovna upravených vozidel. To vše v pavilonu A1 nabízí brněnská firma CanoCar a navíc přivezla i novinku: přídavný pohon Klaxon Mobility.

Možnost bezpečné přepravy autem není pro osoby se zdravotním postižením jen otázkou pohodlí, ale často nezbytným předpokladem pro vedení plnohodnotného života. Přestavby osobních aut na ruční řízení jsou proto stále žádanější. Jak ujišťuje Jiří Fiala ze společnosti CanoCar, tyto úpravy jsou realizovatelné prakticky u všech typů aut, pouze pro některá řešení je podmínkou vůz s automatickou převodovkou. „Za rok upravíme určitě desítky aut. Jsme v oboru už známí a poskytujeme zákazníkům kompletní servis včetně administrativní podpory při vyřizování žádosti o příspěvek, takže zájem roste,“ říká Jiří Fiala, který má ve společnosti CanoCar na starost právě úpravy vozů pro ZTP. „Spolupracujeme s úřady práce na Moravě, které osobně navštěvuji, což velmi důležité, protože úředníci třeba neznají, jaké jsou možnosti úprav vozidel,“ vysvětluje. V pavilonu A1 jsou vystaveny upravené vozy, které se používají při výuce v autoškole, jedné z mála specializovaných na vozíčkáře. Upravené vozy CanoCar i zapůjčuje například na dobu, kdy mají hendikepovaní svůj vůz v servisu.

Nabídka se neomezuje pouze na ruční řízení. Dalším častým požadavkem jsou úpravy, které lidem s omezenou pohyblivostí usnadňují nastupování a vysedání, jde třeba o přesedací a zvedací desky. Sofistikovanější variantou je výsuvné sedadlo, které lze použít u řidiče i spolujezdce. „Systém je otočný, výsuvný a může být snížen až na úroveň vozíku, takže umožňuje snadné přesednutí,“ popisuje Jiří Fiala. Hlavním trendem v této oblasti je vyšší komfort jak pro zdravotně postiženého, tak pro jeho doprovod. Na výběr jsou různé nájezdové rampy k usnadnění nástupu, kotvení vozíků v autě nebo jeřábky pro nakládání, které si poradí i s osobou na elektrickém vozíku do váhy 250 kilogramů.

Letošní novinka

Společnost CanoCar na veletrhu REHAPROTEX vystavuje pravidelně a letos navíc přišla s novinkou. Rozšířila nabídku o přídavné elektrické pohony k vozíkům pro invalidy, které vyrábí renomovaná rakouská firma Klaxon Mobility. „V zahraničí jsou přídavné pohony poměrně rozšířené. U nás na ně pojišťovny zatím nepřispívají, ale už se to řeší a zájem roste. Návštěvníci veletrhu se o přídavný pohon hodně zajímají, chtějí si ho prohlédnout, vyzkoušet. Sám tento pohon mám a je to skvělá věc,“ potvrzuje Jiří Fiala, který jako vozíčkář dokáže zákazníkům zasvěceně poradit. Veletrh REHAPROTEX vidí jako příležitost, jak lidem s hendikepem předvést užitečné výrobky ke zlepšení jejich života. „Snažíme se jim pomáhat, aby mohli cestovat a vést plnohodnotný život. Každý den tady se zájemci řešíme různé možnosti úprav řízení vozidel i řešení pro přepravu osob se zdravotním postižením. Jednáme i o konkrétních zakázkách, dokonce jsme tady prodali jeden vůz,“ pochvaluje si zájem Jiří Fiala.

 

Datum: 1.11.2019 9:04:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště