Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
19.-21.8. 2023

61. B2B veletrh módy STYL

KABO
19.-21.8. 2023

61. B2B veletrh obuvi a koženého zboží KABO

FRAAS – mezinárodní společnost a módní značka s bodlákem v loguV. FRAAS GmH – světoznámý výrobce šál, šátků a textilních doplňků s výraznou reputací v oblasti módy se poprvé představí na veletrhu STYL KABO. Firma náleží mezi světové jedničky v sektoru private label a zároveň se prosazuje se svou obchodní značkou FRAAS – The Scarf company.

  

V FRAAS v sobě propojuje tradici, umění a kvalitu. Navíc se může pochlubit jedinečnou historií. Od svého založení v roce 1880 se společnost díky své celosvětové prodejní síti a důsledné tržní orientaci během let stala světově nejúspěšnějším výrobcem a dodavatelem šál, šátků a textilních doplňků. Ke konci 18. století zahájil Valentin Fraas rodinnou výrobu ve Wüstenbselbitzu/Helbrechtsu a ta pokračuje již v páté generaci. V dnešní době je V. FRAAS světovým producentem šál a šátků z nejkvalitnějšího kašmíru, hedvábí, vlny bavlny, lnu i umělých vláken. Hlavní působiště včetně výroby je stále v Bavorsku a řadí firmu k jednomu z mála textilních výrobců v Německu, který nabízí své produkty s visačkou “Made in Germany”.

O zrod módní značky proslulé po celém světě se zasloužil Dr. Robert Smidt, který pak v roce 2010 předal vedení společnosti svým synům Alexandru a Andreasovi Smidtovým. Od roku 2006 společnost využívá svůj um pro vlastní značku FRAAS - The Scarf Company. Své produkty - tkané i pletené šály doplněné širokou škálou šátků a dalších textilních doplňků, jako jsou čepice, rukavice a ponča - dodává do vlastních obchodů v Německu a mezinárodně prostřednictvím distributorů a dceřiných společností. Propojení tradice s využitím moderních výrobních technologií a enviromentálním pojetím produkce jsou ústředními prvky firemní filozofie.

V. FRAAS si stojí za tradiční kvalitou a zpracování, za přirozeností, autentičností a představuje současné módní trendy jedinečným způsobem, který každému výrobku propůjčuje “rukopis” typický pro značku FRAAS. Na tvorbě se podílí mezinárodní designérský tým, a proto kolekce představují multikulturní designový mix, ze kterého si vybere skutečně každý. U řady Signature je pak zřetelný značný podíl ruční práce. Jedná se o výšivky, plstění, ruční šití lemů a používají se materiály té nejvyšší kvality a naprosto jedinečné je vyčesáváním strbouly bodláků.

FRAAS přichází každý rok se dvěmi kolekcemi pro sezónu podzim/zima a pro jaro/léto. Od letošního roku se mohou zákazníci těšit na novinku. Jedná se o deky z unikátního materiálu Cashmink®. Komfortní pocit z hřejivé hebkosti tohoto materiálu, si tak budou moci vychutnávat také ve svých domovech.

Česání bodláky – unikátní historická textilní technologie

Proč má FRAAS bodlák ve znaku? Štětka soukenická bývala po staletí nepostradatelným pomocníkem soukeníků. FRAAS dodnes používá bodláky při finální úpravě těch nejluxusnějších kašmírových šálů. Strbouly (suché plody bodláků) se upevňují do speciálních strojů. Jedná se o jedinečný technologický postup.

S produkty společnosti V. FRAAS se můžete seznámit ve stánku C 04. Těšíme se na Vás.

Kontakt:
Mgr. Hana Husáková
e-mail: hana.husakova@gmail.com
tel.: + 420 728 321 720
www.fraas.com

 

Datum: 17.1.2023 10:43:00

Fotogalerie STYL-KABO

Mohlo by vás zajímat

Video

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště