Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
19.-21.8. 2023

61. B2B veletrh módy STYL

KABO
19.-21.8. 2023

61. B2B veletrh obuvi a koženého zboží KABO

Petr Pohorský (Lamido): Na veletrhu jsme po šedesáté!


Lamido, a.s. vyrábí primárně pyžama, noční košile, župany, domácí i sportovní kalhoty, halenky, košilky, šaty, spodničky, kombiné i kalhotky. Část výroby tvoří funkční prádlo.

Firma Lamido, a.s, zaměstnává osoby se zdravotním znevýhodněním, má titul chráněných dílen. A na veletrh Styl a Kabo chodí pravidelně, zúčastnili se již 60krát, takže jsou rekordmani této akce!


Kdy jste byli na veletrhu Styl – Kabo poprvé a proč?

V roce 1997, tehdy jsme měli v nabídce drogistickou galanterii a v tomto roce jsme také začali prodávat noční a spodní prádlo. Na veletrh jsme šli s vizí prodat zboží a nabídnout naše výrobky obchodníkům.

Co Vám účast na veletrhu přináší?

Ze začátku to byli právě nové obchodní příležitosti, noví obchodníci. V dnešní době jsou to hlavně objednávky stávajících odběratelů a tím pádem i práce pro naše švadleny. Máme zhruba 20 zaměstnanců a tento počet se poslední roky nemění.

Jak se za ty roky změnil trh?

V dnešní době je trend v textilních obchodech bohužel na sestupu, hodně obchodů zavírá. Hledáme tedy nové odběratele, momentálně i na Slovensku. Rozšiřujeme naši nabídku třeba o program pracovních triček, kalhot, tyto výrobky se snažíme nabídnout firmám hlavně v ČR. Naším hlavním sortimentem jsou noční košile, pyžama, župany, košilky, šaty, spodničky, kombiné, sportovní i domácí kalhoty i kalhotky. Naše výrobky šijeme i v nadměrných velikostech, jak pro dámy, tak i pro pány.

Jak jste se k tomuto podnikání dostal?

Napadlo to moji mámu, která firmu dlouhou dobu vedla a byť mám dvě sestry, tak jsem v rodinné tradici nakonec pokračoval já. Na jaře čekám syna, tak uvidíme, jestli jednou bude mým následovníkem, nutit ho do toho ale rozhodně nebudu.

Máte i kamenné obchody?

Máme jeden kamenný obchod v Praze, zboží můžete ale nakoupit také přímo u nás v  Sebranicích ve firmě.  Většinu výrobků prodáváme přes e-shop a hlavně dodáváme textilním obchodům.

Nějaká zajímavá vzpomínka na historii veletrhu?

Třeba na návštěvu paní Klausové. To bylo milé setkání. Potkávali jsme zde ale více známých osobností. 

Novinka na letošním veletrhu?

Střihy zůstávají v podstatě velmi podobné, měníme ale hlavně tisky. Letošní kolekce na veletrhu se ponese v modré barvě a těšit se můžete i na barevné jarní šaty.

Je vaše expozice prodejní?

Prodejní není, pokud se ale naše výrobky líbí koncovému zákazníkovi, tak mu tyto kousky můžeme poslat po skončení veletrhu nebo předáme kontakt na e-shop.

 

Datum: 26.1.2023 8:07:00

Fotogalerie STYL-KABO

Mohlo by vás zajímat

Video

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště